Euro
15.2335
-0.44%
Dolar
13.4804
-0.20%
Altın
801.8830
0.17%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
509.232
4.00%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Hakkari saldırısını yapan PKK'lılar şemsiye ile sızmış

  Hakkari saldırısını yapan PKK'lılar şemsiye ile sızmış

  Hakkari saldırısını gerçekleştiren PKK'lıların termal kameralardan şemsiye ile gizlendikleri iddia edildi
  • 20.06.2012 - 14:54

  Hakkari saldırısını yapan PKK lılar şemsiye ile sızmış #1

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca kesimindeki askeri birliklere dün sabah saatlerinde PKK'lı teröristler tarafından ağır silahlarla düzenlenen hain saldırıda 8 asker şehit oldu, 19 asker yaralandı, 26 terörist de etkisiz hale getirildi. Saldırıda ölü ele geçirilen PKK'lı teröristlerin üzerinden şemsiyeler çıktı. Daha önce vücutlarına naylon saran PKK'lı teröristlerin, ilk kez termal kameralara karşı şemsiye kullandıkları belirlendi.

  TERMAL KAMERALARA ŞEMSİYE ÖNLEMİ

  PKK'lı teröristlerin böylece termal kameralara yakalanmamak için farklı yöntem uyguladıklarının anlaşıldığını belirten yetkililer, "PKK, bunu yeni keşfetti ve ilk kez bu olayda kullandı. Teröristler siyah renkli şemsiyeleri açıp önlerini tutuyor ve hafif çömelerek şemsiye arkasına gizlenerek yürüyor. Siyah renkli şemsiyeler vücut ısısını kapattığı için termal kameralar tarafından tespit edilemiyor" dedi.

  5 BİN ŞEMSİYE ALINMIŞ

  Güvenlik ve istihbarat birimleri yaklaşık 2 ay önce PKK'nın Kuzey Irak'ta toplu şemsiye alımı yaptığını belirledi. Siyah renkte özel yapılan 5 bin şemsiye alan PKK'nın bu şemsiyeleri eyleme katılacak olan teröristlere dağıttığı belirtildi.

  Jandarma Özel Harekat Timleri, sıcak takip sırasında birkaç noktada Kuzey Irak sınırları içine girdi. Timlerin girdiği bu bölgelerde de teröristlerle çatışmalar yaşandığı ve operasyonların sürdüğü kaydedildi.  

  Hakkari saldırısını yapan PKK lılar şemsiye ile sızmış #2


  Görüş Bildir