Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
484.072
-7.42%
-2ºC
İstanbul
Çok bulutlu -2 C

  Hakkari'de 2 uzman çavuşu böyle şehit ettiler

  2 uzman çavuşun şehit şehit edilme anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi..
  • 27.06.2012 - 08:24
  Hakkari'de 2 uzman çavuşu böyle şehit ettiler

  Hakkari de 2 uzman çavuşu böyle şehit ettiler #1

  Hakkari Yüksekova'da 5 Temmuz 2011'de sokak ortasında öldürülen uzman çavuşlar Yahya Karakaya (27) ile Murat Özkozanoğlu'nun (25) şehit edilme anını kaydeden bir işyerine ait güvenlik kamerası kayıtları bulundu.

  SİNSİCE YAKLAŞIP VURDULAR

  Habertürk'ün haberine göre; Dehşete düşüren görüntülere göre arkadan sinsice yaklaşan iki terörist, askerlere kurşun yağdırıp hızla kaçıyor. Kamera görüntülerine göre, uzman çavuşlar ilçe merkezindeki Yeşil dere Mahallesi, Nedim Zeydan Caddesi'nde yanyana yürüdükleri sırada PKK'lı oldukları belirtilen 2 terörist tarafından takip ediliyorlar.

  HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ!..

  YAKIN MESAFEDEN ATEŞ ETTİLER

  Kameranın görüş alanına girdikleri anda askerlere saldırganlar tarafından yakın mesafeden ateş ediliyor. Silahlarını çekmeye bile fırsat bulamayan uzmanlardan önce Murat Özkozanoğlu, hemen sonra da Yahya Karakaya yere düşüyor. Ağır yaralanan askerler, ambulansla hastaneye kaldırılıyor.

  İki uzman çavuş tüm uğraşlara rağmen kurtarılamamıştı. Kimlikleri belirlendi 2 yıllık evli ve o dönemde eşi 3 aylık hamile olan Murat Özkozanoğlu ile 20 günlük evli Yahya Karakaya'nın katillerini yakalamak için harekete geçen güvenlik güçlerinin, katil zanlılarının kimliklerini tespit ettiği öğrenildi. Ancak bugüne kadar yakalanamayan katil zanlılarının PKK'nın dağ kadrosunda oldukları belirtiliyor.

  KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

  2 yıllık evli ve o dönemde eşi 3 aylık hamile olan Murat Özkozanoğlu ile 20 günlük evli Yahya Karakaya'nın katillerini yakalamak için harekete geçen güvenlik güçlerinin, katil zanlılarının kimliklerini tespit ettiği öğrenildi. Ancak bugüne kadar yakalanamayan katil zanlılarının PKK'nın dağ kadrosunda oldukları belirtiliyor.


  Görüş Bildir