Euro
15.2294
-0.47%
Dolar
13.4913
-0.11%
Altın
802.0860
0.20%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
510.731
5.99%
-1ºC
İstanbul
Çok bulutlu -1 C
  Hakkari'de BDP'lilere tepki: Oğlumu siz öldürdünüz

  Hakkari'de BDP'lilere tepki: Oğlumu siz öldürdünüz

  Şemdinli'de PKK bombasıyla ölen çocuğun ailesi BDP heyetine tepki gösterdi.
  • 05.11.2012 - 13:41

  Hakkari de BDP lilere tepki: Oğlumu siz öldürdünüz #1

  Hakkari'nin Şemdinli İlçesi şehir merkezine çok yakın bir bölgeye bırakılan bomba yüklü araç dün akşam saatlerinde devriye görevi yapan polis aracının geçişi sırasında patlatılmıştı. Terör örgütünün düzenlediği saldırıda 11 yaşındaki Faris Demircan hayatını kaybetmiş, 18 vatandaş da yaralanmıştı. Saldırı nedeniyle birçok ev ve işyerinin camları kırılırken, patlamaya yakın bölgelerdeki araçlarda da hasar meydana geldi.

  AİLEDEN BDP'LİLERE TEPKİ

  Sivillere yönelik son yılların en büyük saldırısı olarak kayda geçen olayda hayatını kaybeden Faris Demircan'ın ailesi Şemdinli şehir merkezindeki evlerinde taziyeleri kabul ediyor. Aile dostları ile yakınlarıyla oturan Demircan ailesine BDP Hakkâri Milletvekili Esat Canan'ın aralarında bulunduğu bir grup BDP'li taziye ziyaretine geldi. Başsağlığında bulunmak için gelen BDP'lilere Demircan ailesinin fertleri büyük tepki gösterdi. Demircan ailesi "Oğlumuzu siz katlettiniz, buradan gidin" diyerek tepki gösterdi.

  SAKİNLEŞTİRMEYE ÇALIŞTILAR

  Bazı BDP'liler aile fertlerini sakinleştirmeye çalıştı ve milletvekili Canan'ın eve girmesine izin verilmesini istedi. Demircan ailesi bu talebi de sert sözlerle reddetti. Bunun üzerine BDP heyetinde bulunanlar araçlarına binerek taziye evinden ayrılmak zorunda kaldı.

  Hakkari de BDP lilere tepki: Oğlumu siz öldürdünüz #2


  Görüş Bildir