Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
484.000
-8.53%
1ºC
İstanbul
Güneşli 1 C

  Hakkari'de çatışma: 1 Şehit

  Çukurca'da çıkan çatışmada 1 asker Şehit oldu.
  • 15.10.2012 - 13:04
  Hakkari'de çatışma: 1 Şehit

  Hakkari de çatışma: 1 Şehit #1

  Hakkari'nin Çukurca İlçesi'ne bağlı Kavuşak Köyü kırsalında güvenlik güçleriyle bir grup PKK'lı arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 üsteğmen Şehit oldu.

  ACI HABERİ ULAŞTI

  Şehit üsteğmenin isminin Aykut Köroğlu olduğu öğrenildi. Damadının şehit olduğu haberi Ankara Batıkent'teki oturan kayınvalidesi Nesibe Çetinkaya'ya verildi. Şehit üsteğmenin 1,5 yıllık evli ve 6 aylık bir çocuğu olduğu belirtildi.

  Köroğlu'nun şehit olduğu haberi, askeri yetkililer ve sağlık ekipleri eşliğinde Bursa'nın Yıldırım ilçesi Yiğitler Mahallesi'nde oturan babası Turhan, anne Nurdan'a verildi. Ankara'da ikamet eden şehidin eşi Selay Köroğlu'nun 6 aylık kızı Neda ile birlikte bir süredir kayınpederinin yanında kaldığı belirtildi.

  Hakkari de çatışma: 1 Şehit #2

  Kuzey Irak'ın sıfır noktasında bulunan ve sürekli çatışmalarla gündeme gelen Çukurca'nın Kavuşak Köyü bölgesinde yoğun helikopter trafiği yaşanıyor.

  ÖZEL BİRLİKLER KAZAN VADESİ'NDE

  Çukurca'ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan Kazan Vadisi'ndeki sıcak çatışmaların sürüyor. Buradaki çatışmalara, Jandarma Özel Harekat ile Kayseri ile Bolu Komando Tugayları'ndan gelen özel birliklerin katıldığı belirtildi. Kazan Vadisi'nin Kobra helikopterler desteğinde abluka altına alındığı ve çıkan çatışmalarda şu ana kadar 4 askerin yaralandığı ve çok sayıda PKK'lını da etkisiz hale getirildiği kaydedildi.

  OPERASYON BÖLGESİNDE 2 SİVİL YARALI

  Çukurca'nın Kazan Vadisi'nde bulunan Kazan köyü'nde ise 2 kadının yaralandığı belirtildi. Kazan Köyü'nden Aziza Çetin ile Keziba Çetinkaya'nın operasyonlar sırsında yaralandıkları ileri sürüldü. Helikopterlerden atılan bombaların şarapner parçalarından yaralandıkları ileri sürülen Aziza Çetin'in durumunun ciddi olduğu ve Çukurca'da yapılan ilk müdahalenin ardından Hakkari'ye sevk edildiği, diğer yaralı Çetinkaya'nın ise Çukurca'ya getirilmeden ambulansala Hakkari'ye gönderildiği belirtildi.


  Görüş Bildir