Dolar
7.2664
0.5229%
Euro
8.608
-0.051%
Altın
2054.44
-0.426%
Borsa
1034.4
0%
G. Altın
479.715
0.0598%
Bitcoin
85783.94
0.2593%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C
  Hakkari'de öğrenciler sınıflarına camdan giriyor

  Hakkari'de öğrenciler sınıflarına camdan giriyor

  Batı'da yağan 3 santim karı manşetlerine taşıyan medya, Doğu'daki 3 metre karı görmezden geliyor.
  • 22.01.2013 - 14:11
  Hakkari'de öğrenciler sınıflarına camdan giriyor

  Hakkari de öğrenciler sınıflarına camdan giriyor #1

  Doğu ve Güneydoğu'da etkili olan şiddetli kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, en büyük sıkıntıyı yaşayan yine öğrenciler oldu. Batı'da günler öncesinden yapılan uyarılar ve alınan önlemler malesef Doğu illeri için geçerli olmuyor. Kar yağışı öncesinde medya yoluyla yapılan uyarılar ve sosyal medyada başlatılan 'okullar tatil olsun' kampanyaları da Doğu illerini kapsamıyor malesef..

  Hakkari'de öğrenciler sınıflarına camdan giriyor

  CAMLARI KIRIP SINIFA GİRDİLER

  Son olarak Hakkari'de çekilen görüntüler izleyenlere 'Batı'da yağan da kar mı' dedirtecek türden. Şehre 45 kilometre uzaklıkta bulunan ve kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu Geçitli köyünde öğrenciler kar altında kalan okullarına ulaşmak için olağanüstü çaba sarfettiler. Okulun kapı kısmının karla kaplı olması üzerine öğrenciler okullarının camlarını kırarak sınıflarına ulaşmak zorunda kaldılar.

  KUCAKLARINDA ODUN TAŞIDILAR

  Pencereden sınıflara girmeyi başaran öğrenciler, okulun odunluk kısmında aldıkları yakacakları kucaklarında taşıyarak sınıf sobasını yakarak önünde ısınmaya çalıştılar.

  'İÇERİ ZOR GİRİYORUZ'

  Karla kaplı okulda binbir zorlukla okumaya çalışan A. Kerim Ertunç yaşadıkları güçlükleri şu sözlerle anlattı: "Öyle bir kar var ki pencerelerden içeri zor giriyoruz. Öğretmenlerimiz ve velilerimiz kar çalışması başlatarak okulu kardan temizlemeye çalışıyorlar. Biz de okulun sobasını yakarak onlara destek vermeye çalışıyoruz"

  Hakkari'de öğrenciler sınıflarına camdan giriyor

  Hakkari de öğrenciler sınıflarına camdan giriyor #2

  Görüş Bildir