Petrol
115.72
1.36%
Euro
17.3933
-0.95%
Dolar
16.191
-0.97%
Altın
965.78
-0.70%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
467.033
-4.55%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Hakkari'de şehit edilen 3 askere 25 kurşun sıktılar

  Hakkari Yüksekova'da PKK'lılarca sokak ortasında şehit edilen 3 askere tam 25 kurşun sıkıldığı ortaya çıktı.
  • 27.10.2014 - 09:20
  Hakkari'de şehit edilen 3 askere 25 kurşun sıktılar

  Hakkari de şehit edilen 3 askere 25 kurşun sıktılar #1

  Milliyet’in aldığı bilgiye göre; Yüksekova ilçe merkezindeki Cengiz Topel Caddesi üzerinde yaşanan ve uzman Jandarma çavuş Ramazan Gülle ile jandarma erler Ramazan Köse ve Yunus Yılmaz’ın şehit edilmesiyle ilgili soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı. Olayın ardından başlatılan soruşturma çerçevesinde Hakkari Emniyet Müdürü Resul Loğoğlu, hemen Yüksekova’ya gelerek gelişmeleri yerinde takip ederken, polis, dün sabah beş kişiyi gözaltına aldı. Hakkari’den gelen Terörle Mücadele Şubesi ile Yüksekova İlçe Emniyeti ile ortak yürütülen soruşturmada, çarşı izni için gelen askerlerin şehit edildiği caddenin bir bölümünün güvenlik güçlerinin kontrolünde, bir bölümünün ise PKK’nın şehir örgütlenmesi olan YDGH’ın kontrolünde olduğu iddia edildi.

  3 ASKERE 25 KURŞUN

  Açılan ateş sonucu şehit olan askerlerin, ilçe merkezindeki Zavanos işhanındaki elektronik mağazasından televizyon uydu kartı almak için geldikleri ve burada saldırıya uğradıkları öğrenildi. Görgü tanıklarının bazıları tek silah, bazılarının ise iki silahla askerlerin vurulduğunu anlattıkları kaydedilirken, uzman çavuş Köse’ye 13, erlerden Köse’ye 7 ve Yılmaz’a 5 kurşun olmak üzere toplam 25 kez ateş edildiği anlaşıldı. Olay yerinden toplanan boş kovanlar inceleme için kriminal laboratuvara gönderildi.

  ASTSUBAY ÖLÜMDEN DÖNDÜ

  Askerlerin, geldikleri aracı olay yerinden yaklaşık 50 metre uzağa park ettikleri ve önce alışveriş yaptıkları ardından da ikinci alışveriş noktası olan işhanına yöneldikleri belirlendi. Bu sırada, ekipteki diğer astsubayın ise olay yerine uzakta bir noktada başka bir yerde alışveriş yaptığı tespit edildi. Yapılan değerlendirmelere göre, ilk alışveriş noktasından sonra takibe alınan üç askeri şehit eden yüzü maskeli iki eylemcinin PKK’nın şehir yapılanması olan YDG-H içinde yeraldıkları yönünde bilgilere ulaşıldığı kaydedildi. Saldırının gerçekleştiği bölgedeki bir işyerindeki kamera kayıtlarının alındığı ve saldırganların kimlik tespitine çalışıldığı öğrenildi. Bu arada, istihbarat birimleri, PKK’nın şehir merkezlerinde yapılacak eylemlerde kullanılmak amacıyla kırsal alandan şehir ve ilçe merkezlerine silah sevkiyatına başladığını tespit etti. Silahların özellikle sözde öz savunma birlikleri ve gençlik örgütlenmesi üyelerine dağıtıldığı saptandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir