Dolar
7.7182
-0.0401%
Euro
9.0551
-0.0121%
Altın
1894.32
0.4549%
Borsa
1148.99
0.3274%
G. Altın
470.289
0.6999%
Bitcoin
84099.08
1.1053%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 20 C
  Hakkari'deki Paşa oğluna askerlik incelemesi

  Hakkari'deki Paşa oğluna askerlik incelemesi

  Terör saldırılarının zirve yaptığı Hakkari'de askerlik yapan Paşa oğlu 2 ay raporlu ve 1 ay izinli çıktı..
  • 27.09.2012 - 09:11

  Hakkari deki Paşa oğluna askerlik incelemesi #1

  Tuğgeneral Şahin Tarlan'ın Hakkari'deki vatani görevini yapan oğlu Kıvanç Tarlan'ın askerliğinin sonuna doğru 2 ay rapor ve 1 ay izin alması dikkat çekince Genelkurmay Başkanlığı inceleme başlattı.

  TSK Sağlık Hizmetleri eski Komutanı Emekli Tabip Tuğgeneralin oğlu Kıvanç Tarlan, askerliğini Hakkari'de yaptı. Tarlan, göz doktoru olduğu için yedek subay kadrosuna alındı ve geçen yıl kasım ayında birliğine teslim oldu. Dağıtımı Hakkari'ye çıktı. Tüm sıradan askerler gibi o da vatani görevini yapmaya başladı.

  2 AY RAPORA İNCELEME

  Habertürk'ten Yasemin Güneri'nin haberine göre, Kıvanç Tarlan, askerliğinin son iki ayında rapor alınca "Acaba babasının torpiliyle mi aldı?" soruları akıllara geldi. Babası TSK Sağlık Hizmetleri eski Komutanı Şahin Tarlan'ın yayınladığı bir emir yazısında "Görevi başında hiçbir asker izne gitse bile ameliyat olmayacak" şeklinde ifade kullandığı iddia edildi.

  Genelkurmay inceleme başlattı. Soruşturma açıp açmayacağına savcılık karar verecek.

  TARLAN: "GURUR DUYUYORUM"

  Habertürk'e konuşan Kıvanç Tarlan, rahatsızlığı nedeniyle izindeyken merkez komutanlığına başvurduğunu ve oradan aldığı sevkle Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tedavi olduğunu belirterek, "Ben zaten askerlik görevimi icra etim. Hastanede yatarak tedavi gördüm. Terhisten sonra Erzurum Horasan'da mecburi hizmete başlayacağım. Ben özel bir hastalık geçirdim. Plastik cerrahi ile ilgili bir ameliyat oldum. Konumum itibariyla yani babamın paşa olması dolayısıyla böyle bir iddia ortaya atılmış olabilir. Babamın durumu benim tedavi olmama engel olmamalı. Ben de doktorum. Ben o bölgede askerlik yapmayı zaten istiyordum. Kısmet oldu güzel bir deneyim oldu. Hakkari'de askerlik yaptığım için gurur duyuyorum" dedi.

  GERGİN YAŞ'TA EMEKLİ EDİLDİ

  Kıvanç Tarlan'ın babası Şahin Tarlan, geçen yılki Balyoz gölgesinde yapılan YAŞ'ta emekliye ayrılmıştı.

  BU AY TERHİS OLACAK

  Temmuz ayında izne ayrılarak ameliyat olan ve iki ayrı rapor alan Kıvanç Tarlan şimdi yaklaşık 1 ay iznini kullanıyor. Tarlan bu ayın sonunda terhis olacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir