Dolar
6.9305
0.458%
Euro
8.2048
0.48%
Altın
2016.79
-0.1302%
Borsa
1087.16
0%
G. Altın
449.311
0.5313%
Bitcoin
77547.33
-0.7279%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Hale Tuana Cumhurbaşkanı ile de röportaj yapmak istiyor

  Erdoğan ile röportaj yapan 8 yaşındaki Hale Tuana, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de röportaj yapmak istiyor.
  • 16.01.2013 - 14:04
  Hale Tuana Cumhurbaşkanı ile de röportaj yapmak istiyor

  Hale Tuana Cumhurbaşkanı ile de röportaj yapmak istiyor #1

  Dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile grup toplantısının ardından okul projesi için röportaj yapan ilköğretim 2. sınıf öğrencisi Hale Tuana görüşmenin ardından çok sayıda tebrik telefonu aldığını söyledi. Başbakan'ı çok sevdiğini söyleyen Tuana, Cumhurbaşkanı Gül ile de röportaj yapmak istediğini söyledi. 

  "GÖRÜŞMEK KOLAY OLDU"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı dünkü grup toplantısında kürsünün arkasından dikkatle izleyen ardından da röportaj yapan 8 yaşındaki Hale Tuana Hançerkıran’ı bir anda tüm Türkiye tanıdı. Performans ödevi için röportajı seçtiğini, bu çerçevede de Başbakan ile görüşmeyi düşündüğünü anlatan küçük Hale, “Meclis’e gittim. Bir konuşması vardı. O gün gittim. 'Beş dakikanızı ayırabilir misiniz?' dedim. O da, 'konuşmamdan sonra.' dedi. Sonra gittim, konuştum. Kolay oldu.” diye konuştu.

  "HIZLI HIZLI YAZDIM"

  Röportajda hazırladığı soruları Başbakan’a yönelttiğini anlatan Hale, “Not almak zor olmadı. Tek tek söyledi, ben de hızlı hızlı yazdım.” dedi.

  Başbakan Erdoğan’ın çok yorulduğunu, Afrika gezisinden yeni döndüğünü söyleyen Hale, “O yüzden yoruluyor mu diye sormak istedim. Her yeri geziyor, insanlara yardım ediyor.” şeklinde konuştu.

  "TÜRKİYE'YE İYİ ŞEYLER YAPTI"

  Başbakan’ı çok sevdiğini söyleyen Hale, “Türkiye’ye iyi şeyler yaptı.” ifadesini kullandı. Hale, Başbakan Erdoğan’ın hediye ettiği bebeği ise hep saklayacağını dile getirdi.

  Gazeteci olmayı düşünmediğini, ‘elbise tasarımcısı’ olmak istediğini anlatan Hale, bununla birlikte Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile de röportaj yapmak istediğini belirtti. Hale, “Başbakan’dan sonra Cumhurbaşkanı ile röportaj yapmak isterdim. İstiyorum, inşallah olur.” dedi.

  "ÜNLÜ OLDU"

  Dünkü görüşmenin ardından elinin üstüne ‘Hale Tuana Hançerkıran ünlü oldu’ diye yazdığı görülen küçük Hale, çok sayıda tebrik telefonu geldiğini de belirtti. Hale, başta ailesi ve öğretmenleri olmak üzere, arkadaşlarına da teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

  Görüş Bildir