Euro
10.1523
0.12%
Dolar
8.6613
0.17%
Altın
490.1
0.42%
Borsa
1.399
-1.42%
Bitcoin
393.131
-5.26%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Halıcı: Ecevit'in iş görmez raporu dedikoduydu

  Eski DSP Milletvekili bugünün CHP'lisi Emrehan Halıcı mahkemede konuştu..
  • 31.10.2012 - 07:04
  Halıcı: Ecevit'in iş görmez raporu dedikoduydu

   

  Halıcı: Ecevit in iş görmez raporu dedikoduydu #1

  Mehmet Haberal istedi, Eski DSP Milletvekili bugünün CHP'lisi Emrehan Halıcı mahkemede konuştu: Bülent Ecevit'e 'iş göremez raporu' verileceği iddiası parlamentoda konuşulan bir dedikoduydu...

  Bülent Ecevit'in DSP'sinde grup başkan vekilliği yapan, CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, tutuklu sanıklardan CHP Milletvekili Mehmet Haberal'ın talebi üzerine 'Ergenekon' davasında ifade verdi.

  İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Mehmet Haberal ile aralarında bir husumet olup olmadığını sordu.

  Haberal'ın kendisine dava açtığını, ancak beraatla sonuçlandığını belirten Halıcı, Başkent Üniversitesi doktorları tarafından açılan tazminat davalarının da lehine sonuçlandığını, Haberal ile aralarında bir husumet olmadığını anlattı.

  İŞ GÖRMEZ RAPORU DEDİKODUYDU

  Halıcı, mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, merhum Başbakan Bülent Ecevit'e 'iş görmezlik raporu' verileceği iddialarına ilişkin sorusunu yanıtladı:

  ''Bu benim hiçbir zaman görmediğim, direkt telaffuz etmediğim bir konudur. Bu konu gazetelerde Haber yapılmıştı. Kuliste konuşuluyordu. Bir gazeteci bu konuyu sorunca, 'Böyle bir şey yok' demiştim. Ancak gazeteci müstehzi edayla 'Hiç mi duymadınız' deyince, 'Bu tür duyumlar, bizim de kulağımıza geliyor' dedim.

  Yıllardır, siyasetteki rakiplerimiz, bu konuyu dayanak yaptılar. Bu abartılarak, söylemediğim biçimde dillendirildi. Böyle bir belgeyi görmedim, böyle bir imada, ifadede bulunmadım. Maalesef bu konu çok büyütüldü. Bir söylenti gibi. Söyleyeni, asıl sahibi belli değil" dedi.

  "ECEVİT'E BASKI SÖZ KONUSUYDU"

  Özese'nin, emekli Orgeneral Tuncer Kılınç'ın Ecevit'i ziyaret ederek, partiyi devretmesini istediği iddialarını hatırlatması üzerine Halıcı, ''Ecevit'in, hastaneden çıktıktan sonraki döneminde Başbakanlık'tan çekilmesine dair telkinler yapıldığını, Ecevit kitabında da belirtmişti. Ecevit'e bir baskı söz konusuydu. Bunu duyuyorduk. Ama Tuncer Kılınç mıydı bilmiyorum. Bütün DSP'liler bundan haberdardı. İş ve askeri çevrelerden de bu tür telkinlerin yapıldığı, duyumları vardı'' ifadelerini kullandı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir