Euro
8.9787
-0.08%
Dolar
7.3978
-0.29%
Altın
444.01
-0.39%
Borsa
1.58
0.69%
Bitcoin
256.045
-4.44%
6ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 6 C
  Halit Dumankaya paralelden tutuklandı

  Halit Dumankaya paralelden tutuklandı

  Paralel Yapı'ya finansal destek sağladığı gerekçesiyle gözaltına alınan Halit Dumankaya çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.
  • 22.04.2016 - 09:26

  halit

  "FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladıkları" gerekçesiyle yürütülen soruşturma kapsamında tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen aralarında Dumankaya şirketinin murahhas üyesi Halit Dumankaya'nın da bulunduğu 7 kişi tutuklandı. 37 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest kaldı.

  DUMANKAYA'NIN SUÇU: "TERÖR ÖRGÜTÜNE FİNANSMAN SAĞLAMA"

  Dumankaya'nın tutuklanma gerekçesi ise "Suçtan kaynaklı mal varlığını aklama" ve "Terör örgütüne finansman sağlama" olarak açıklandı.

  Dumankaya ilk ifadesinde, burs verdiği insanların yüzde 90'ını tanımadığını belirterek, "o kişi hangi örgüttendir, hangi cemaatendir ve hangi kişidendir, ailesi terörist midir, bunun incelemesini bizim yapma imkanımız yoktur. Suçsuzum, beraatımı istiyorum." şeklinde konuştu.

  E-5 KENARLARINI DEVLET DESTEĞİYLE KAPATTILAR

  E-5 kenarlarında, Dumankaya'nın birçok projesini görmek mümkün. Cemaat'in sağladığı güçle olur olmaz yerde ihale alabilen, dilediği her yerde istediği projeyi hayata geçiren şirketin şimdi haksız yere elde ettiği varlığı şimdi geri alınıyor.

  Dumankaya aynı zamanda Galatasaray'ın da sponsoru durumunda..

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir