Dolar
7.2546
2.981%
Euro
8.6472
3.2291%
Altın
2048.71
0.5131%
Borsa
1043.51
-4.4229%
G. Altın
477.891
3.4875%
Bitcoin
85034.92
3.7751%
29ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 29 C
  Halit Ergenç Başbakan'ın eleştirisine ilk kez yanıt verdi

  Halit Ergenç Başbakan'ın eleştirisine ilk kez yanıt verdi

  Başbakan'ın "Bizim böyle ecdadımız yok" eleştirisine "Muhteşem Yüzyıl'ın Süleyman'ı Ergenç haftalar sonra cevap verdi
  • 17.01.2013 - 12:48
  Halit Ergenç Başbakan'ın eleştirisine ilk kez yanıt verdi

  Halit Ergenç Başbakan'ın eleştirisine ilk kez yanıt verdi #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz haftalarda "Bizim böyle ecdadımız yok" diyerek eleştirdiği Muhteşem Yüzyıl, haftalarca gündemden düşmemişti. Konu üzerine herkes bir şeyler söylerken Muhteşem Yüzyıl oyuncuları susmayı tercih etmişti. Bu suskunluğu ilk bozan Muhteşem Yüzyıl'ın Süleyman'ı Halit Ergenç oldu. Eleştirilmenin kendilerini mutlu ettiğini, bu sayede başarıya ulaştıklarını söyleyen Ergenç "Umarım bizden sonra bizden çok daha iyi işler yapacak insanlar için bugün bizim yaşadığımız korkutucu, ürkütücü ve vazgeçirici olmaz da bizim yurtiçi ve yurtdışında kazandığımız başarıları yakalar." şeklinde konuştu.

  Halit Ergenç Başbakan'ın eleştirisine ilk kez yanıt verdi #2

  TÖRENE NUR FETTAHOĞLU İLE KATILDI

  Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği, Hilton Oteli’nde düzenlediği törenle yurtdışında ilgi gören Türk dizilerinin oyuncu ve yapımcılarına teşekkür plaketi verdi. Törende rol arkadaşı Nur Fettahoğlu'ya birlikte ödül almak üzere sahneye çıkan Halit Ergenç de Muhteşem Yüzyıl dizisiyle ilgili eleştirilere cevap verdi. 

  "BENİM BİR KEŞKEM VAR"

  Dizide Kanuni Sultan Süleyman'ı canlandıran Ergenç şunları söyledi: "Benim bir keşkem var. Keşke biz bugün cumhuriyet ve Osmanlı dönemi ile ilgili sayısız sayıda yapılmış diziler ve filmlerin ardından yapılmış bir prodüksiyon olsaydık. Biz biliyoruz ki bir proje dalında ilkse, biz ilk olduğumuzu söylemiyoruz, tabii ki yapılmış başka projeler de var. Bu kadar başarı kazanmış bir proje olarak ilkse muhakkak bu kadar çok eleştiriyle bazen tahribata uğrayacak bazen saldırıya uğrayacak bunlara maruz kalabilir.

  TELEVİZYON DİZİSİ İNSANLARA DERS VERME MECBURİYETİ TAŞIMAMALI

  İşte burada da aslında biz yapmak istediğimiz noktaya ulaşmışız demektir. Çünkü bir televizyon dizisi aslında belgesel olarak insanlara ders verme mecburiyeti taşımamalı, ama insanların kafalarında sorular yaratıp bu soruların cevaplarını arama isteği uyandırıp birbirleriyle konuşmaya ve tarihi gerçekleri öğrenmeye yönlendirir. Umarım bizden sonra bizden çok daha iyi işler yapacak insanlar için bugün bizim yaşadığımız korkutucu, ürkütücü ve vazgeçirici olmaz da bizim yurtiçi ve yurtdışında kazandığımız başarıları yakalar."

  Halit Ergenç Başbakan'ın eleştirisine ilk kez yanıt verdi #3

   


  Görüş Bildir