Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
31ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 31 C
  Hasan Cemal'den Bahçeli'ye ağır mı ağır cevap

  Hasan Cemal'den Bahçeli'ye ağır mı ağır cevap

  Milliyet yazarı Hasan Cemal, MHP lideri Bahçeli'ye köşesinden çok sert çıktı..
  • 13.01.2013 - 07:55
  Hasan Cemal'den Bahçeli'ye ağır mı ağır cevap

  Hasan Cemal den Bahçeli ye ağır mı ağır cevap #1

  Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen MHP parti grubu toplantısında isim vererek milliyet yazarı Hasan Cemal'i yerden yere vuran Devlet Bahçeli'ye, Hasan Cemal köşesinden çok sert çıktı. Cemal'i bölücülükle suçlayan Bahçeli'ye Hasan Cemal, 'Hey sen, bölücünün daniskası sensin' dedi.

  DEVLET BAHÇELİ VE BENZERLERİ İÇİN..

  Hey sen! Barış açılımını "Türkiye'nin temeline dinamit koymak" diye niteleyen... Yoksa farkında değil misin? Savaş değil barış isteniyor. Yoksa sen farkında değil misin, neye karşı çıktığının?.. Kan mı aksın? Ölüm haberleri mi gelsin? Gözyaşı mı aksın? İstediğin bu mu? Hey sen, farkında değil misin? Asıl bölücü sensin!

  Devlet Bahçeli, geçmişte birçok kez yaptığı gibi yine bizleri '12 kötü adam' diyerek açıkça hedef göstermeye başladı. Üstelik bu kez isimlerimizi de veriyor. Partisinin Meclis'teki salı günkü songrup toplantısında Cengiz Çandar'la benim ismimi verdi.
  Aşağıda bir yazı var.
  Bu yazı, Devlet Bahçeli ve benzerleri içindir, barış sözcüğünden korkanlar için yani...
  * * *

  HEY SEN ASIL BÖLÜCÜ SENSİN BÖLÜCÜNÜN DANİSKASI HEM DE

  Hey sen!
  Yoksa farkında değil misin?
  Asıl bölücü sensin.
  Bölücülüğün daniskasını yapan senden başkası değil. Demokratik açılıma, barış sürecine karşı çıkarak bölücülük yapıyorsun. İnsanların çektikleri acıları ortaklaştırmalarına, birbirlerinin acılarını anlamalarına, acılarına hep birlikte saygı göstermelerine engel olarak bölücülük yapıyorsun.
  Hey sen!
  Demokratik açılımı "Türkiye'nin temeline dinamit koymak" diye niteleyen...
  Farkında değil misin yoksa?
  Savaş değil barış isteniyor. Yoksa sen farkında değil misin, neye karşı çıktığının?.. Kan mı aksın? Ölüm haberleri mi gelsin? Gözyaşı mı aksın?
  İstediğin bu mu?
  Çeyrek yüzyıldır kırk küsur bin insanımız öldü. Yetmedi mi bu kadar acı? Daha çoğunu mu istiyorsun? Aklı başında olan, yüreği olan, vicdan sahibi bir insan, Allah aşkına, savaş ister mi, kan aksın ister mi?
  Hey sen!

  ASIL SEN BU ÜLKENİN TEMELİNE DİNAMİT KOYUYORSUN

  Yoksa farkında değil misin? Barışa karşı bu tavrınla, asıl sen bu ülkenin temeline dinamit koyuyorsun.
  Düşün biraz.
  Kürt yoktur dedin. Kürt dilini yasakladın. Kürt kimliğini inkar ettin. Kürtleri demokrasinin gereği olan insan haklarından yoksun bıraktın.
  Kısacası:
  Kürtleri Türkleştirmek istedin. Olmadı. 28 isyan çıktı, şimdiki 29. Peki sonuç?.. Yapamadın, başaramadın. Sadece kan ve gözyaşı aktı. Kürtler Türkleşmedi!
  Yoksa farkında değil misin?
  Hayatında Diyarbakır'ın, Van'ın, Ağrı'nın, Hakkâri'nin, Şemdinli'nin, Cizre'nin, Şırnak'ın,Viranşehir'in ya da Kızıltepe'nin kahvelerinde hiç oturup sohbet ettin mi?
  Biraz sabredip o insanların sana yüreklerini açmalarını bekledin mi? Hiç hissetmeye çalıştın mı o insanların dertlerini kendi yüreğinde?..
  Bunca yıl, korkunç acılar çekildi. Bunca yıl, demokrasi ve hukukun kolu kanadı kırıldı. Bunca yıl, aş ve iş sorununun çözülmesi için kalkınma yolunda seferber edilebilecek kaynaklar silaha, dağa taşa yatırıldı.
  Ve sen hâlâ kalkıp açılıma karşı çıkabiliyorsun.
  Hey sen!
  Yoksa farkında değil misin?
  Asıl sen bu tavrınla, Türkiye'nin temeline dinamit koyuyorsun. Asıl bölücü sen oluyorsun.

  ONCA YIL KÜRTÇE KONUŞMAYI YASAKLAYAN SENSİN

  Farkında değil misin?
  Onca yıl Kürtlere Kürt değilsin diyen sensin. Onca yıl Kürtlere Kürtçe konuşmayı yasaklayan sensin. Onca yıl Kürtlerin kendi çocuklarına Kürt adı koymalarını yasaklayan sensin. Onca yıl Kürtçe şarkı, türkü çalınıp söylenmesini yasaklayan sensin. Onca yıl sarı, kırmızı, yeşil renkleri bile yasaklayan sensin. Onca yıl Kürt sözcüğünü, Kürdistan sözcüğünü telaffuz edeni hapse atan sensin.
  Bilmiyor musun bunları?
  Bunları yapan sensin.
  Bunları yaptığın için Kürtleri soğuttun. Bunları yaptığın için Kürtleri devlete yabancılaştırdın. Diyarbakır Askeri Cezaevi gibi işkencehaneler kurduğun için, faili meçhul cinayet işleyen çeteler kurduğun için, korkunç hukuk boşluklarında Susurluk'lar, Ergenekon'lar yarattığın için, hukuku askıya alıp insan haklarının canına okuduğun için, bütün bunları yaptığın için dağa ittin insanları... Bütün bunları yaptığın için Kürtler dağa çıkan insanlara sempati duydu, onların arkasında durdu.

  BU ÜLKEYİ BÖLMEYİ BAŞARAMAYACAKSIN

  Hey sen!
  Farkında mısın bunların?
  İşte bütün bunları yaptığın içindir ki, asıl bölücü sensin... İşte bütün bunları yaptığın içindir ki, Türkiye'nin temeline dinamiti koyan asıl sensin...
  Hey sen!
  Farkında mısın?
  Bu ülke günün birinde bölünürse, senin yüzünden bölünür. Barış sürecine karşı çıktığın için bölünür.
  Hey sen!
  Asıl bölücü sensin!
  Ama başaramayacaksın. Çünkü barış ve demokrasiyi sevenler sana bu fırsatı vermeyecek.
  * * *
  Yukarıdaki yazım yeni değil, 12 Kasım 2009'da bu köşede çıktı. Devlet Bahçeli o tarihlerde demokratik açılımı savunan ve Başbakan Erdoğan'ı bu konuda destekleyen bizleri 12 kötü adam diye hedef göstermişti. Ben de bu yazıyı o tarihte onun adını vermeden yazmıştım. Bahçeli madem şimdi benim adımı veriyor, ben de onun adını vererek bir kez daha köşeme koyuyorum bu yazımı...

  Görüş Bildir