Petrol
94.92
-3.29%
Euro
18.2535
-0.80%
Dolar
17.961
0.16%
Altın
1.027
-1.15%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
435.476
-0.66%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  HDP'li Hasip Kaplan'dan Bakan Yıldız'a cevap geldi

  HDP'li Hasip Kaplan, "PKK elektrik faturalarınızı ödemeyin talimatı verdi" diyen Enerji Bakanı Taner Yıldız'a cevap verdi.
  • 08.07.2014 - 16:35
  HDP'li Hasip Kaplan'dan Bakan Yıldız'a cevap geldi

  HDP li Hasip Kaplan dan Bakan Yıldız a cevap geldi #1

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Cumhurbaşkanı adayları Selahattin Demirtaş'ın, PKK'nın ve hiçbir siyasinin, "elektrik borçlarını ödemeyin" diye bir talimatının bulunmadığını söyledi. Kaplan'a, partisinin grup toplantısının ardından gazeteciler tarafından Enerji ve Tabii Kaynakları Bakanı Taner Yıldız'ın elektrik borçlarına ilişkin açıklamaları soruldu.

  YALANCININ TEKİ

  "Enerji Bakanı durmadan gerçekleri çarpıtıyor, yalancının teki" iddiasında bulunan Kaplan, Yıldız'ın "yüzde 80 kaçak var" dediğini, Dicle AŞ'nin 5 ilde görev yaptığını ve bu kaçağın tarımsal sulama elektrik borçları olduğunu söyledi. Bunların büyük çoğunluğunun Şanlıurfa'da ve borçlularının da AK Partili olduğunu öne süren Kaplan, en az borcu olan ilin Şırnak olduğunu kaydetti. Kaplan, "Şırnak'ın bir fabrika kadar borcu yok. Bunun hesabını Meclis'te soracağız" diye konuştu.

  Kaplan, "Cumhurbaşkanı adayımız Selahattin Demirtaş'ın, PKK'nın, hiçbir siyasinin, 'elektrik borçlarını ödemeyin' diye bir talimatı yoktur. Torba kanunla elektrik borçlarını devlet ödeyeceğine ilişkin Başbakan'ın kayıtları kamuoyuna yansıdı. Kendi yandaşlarının borcunu kapatmak için vatandaşla oynamasınlar. Hasip Kaplan uyarıyor. Şırnak halkının çevre bilinci yüksektir, meydanlara çıkarız, hesabını sorarız. Bu kadar sömüreceksin üstüne yalan söyleyeceksin. Bu kadarı olmaz" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir