Euro
10.9763
-1.44%
Dolar
9.4407
-1.5%
Altın
547.57
-1.68%
Borsa
1.508
1.03%
Bitcoin
594.252
-2.34%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C
  Sözcü'yle beyni yıkanan Hürriyet'le gaza gelenler

  Sözcü'yle beyni yıkanan Hürriyet'le gaza gelenler

  Haşmet Babaoğlu: Neo-kolonyalizmin içerideki kahyaları siyasal iktidardan düşseler bile kültürel-sembolik iktidarı asla vermiyorlar.
  • 26.06.2015 - 13:54

  Sözcü yle beyni yıkanan Hürriyet le gaza gelenler #1

  Her hafta saray üzerinden algı operasyonu yapan Mimarlar Odası, son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilim adamlarına verdiği iftarda masaların 240 bin lira olduğunu söylemişti.

  Doğan medyasının üzerine atladığı bu haber yalan çıktı. Masanın gerçek fiyatının 4 bin 600 lira olduğu öğrenildi. Haşmet Babaoğlu, yalan haberin üstüne abananları yazdı, gerçekler ortaya çıkmasına rağmen pişman olmadıkları ve olmayacaklarına dikkat çekti;

  BEYNİ YIKANANLAR, GAZA GELENLER

  Sanıyoruz ki, her gün Sözcü'yle beyni yıkanan, Hürriyet'le gaza gelen kesimler ara sıra öteki medyaya da bakıp söylenenleri kıyaslıyor, tartışıyor. Sanıyoruz ki, bu insanlar bir an geldiğinde gerçeği anlayıp "Cumhurbaşkanlığının davet masası da meğer sıradan bir suntaymış!" diyebiliyorlar. Sanıyoruz ki, servis takımlarının zaten daha önceki dönemlerden kalma olduğunu öğrenince daha önce akıllarından geçenlerden utanıp sıkılıyorlar.

  "Sanıyoruz ki, “milletin açlıktan çarığını kemirdiği” dönemlerde verilen Çankaya davetlerindeki “kraliyet havası”na bakılıp şimdiki davetler hakkında düşündüklerinden pişman oluyorlar… Hayır! Hayal bunlar! Maalesef olaylar böyle ilerlemiyor. Art arda eklenen yalanlar, bu yalanlara kanmaya dünden razı kesimleri kemikleştiriyor ve kamuoyunu meşgul ediyor."

  YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir