Petrol
89.09
0.26%
Euro
18.2181
-0.05%
Dolar
18.524
-0.14%
Altın
1.01
-0.34%
Borsa
3392
0.00%
Bitcoin
366.137
1.48%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Hastaneden Ahmet Türk açıklaması

  Özel Dünya Hastanesi Başhekimi Özkaya: Ahmet Türk şu an itibariyle ciddi bir problemle karşı karşıya değil.
  • 20.03.2012 - 17:10
  Hastaneden Ahmet Türk açıklaması

  Hastaneden Ahmet Türk açıklaması #1

   Batman Özel Dünya Hastanesi Başhekimi Dr. Abdullah Altan Özkaya, ''Ahmet Türk'ün şu an itibarıyla ciddi bir problemle karşı karşıya olmadığını söyleyebilirim'' dedi.

  Dr. Özkaya, makamında düzenlediği basın toplantısında, Mardin bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, Van bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk ve Avrupa Parlamentosu (AP) eski Milletvekili Feleknaz Uca'nın kentteki olaylar sonrasında kalabalık bir grup tarafından hastaneye getirildiğini söyledi.

  SOL GÖZDE DARP VAR

  Milletvekili Tuğluk'un yapılan kontrolünde herhangi bir tıbbi müdahale gerektirecek bir durumunun olmadığının tespit edildiğini belirten Özkaya, ''Ahmet Türk ve Feleknaz Uca'ya müdahale edildi. Genel durumları ve yaşamsal fonksiyonları gayet iyi. Türk'ün daha önce var olan kardiyak patolojisi ve beraberinde sol göz kenarına kendi ifadesiyle bir darp olması nedeniyle beyin cerrahı, göz, kardiyoloji ve dahiliye doktorlarımız tarafından muayeneleri yapıldı'' dedi.

  AHMET TÜRK'ÜN GENEL DURUMU İYİ

  Ahmet Türk'ü bir süre gözlem altında tutmayı uygun gördüklerini ifade eden Dr. Özkaya, şunları söyledi:

  ''Türk'ün şu an itibariyle ciddi bir problemle karşı karşıya olmadığını söyleyebilirim. Sadece daha önce var olan kardiyak problemi nedeniyle hastamızı bir süre gözlem altına almayı uygun gördük. Beyin Cerrahi Bölümü'nde doktorlarımızın gözetimi altında. Genel durumu gayet iyidir. Gözdeki küçük bir ödem ve şişkinlik nedeniyle lokal ilaç tedavisi başlatıldı.

  Feleknaz Uca ise solunumunu rahatlatmak ve desteklemek amacıyla dahiliye servisinde yatırılıyor. Genel durumu iyi.''

  Dr. Özkaya, Türk ve Uca'yı birkaç saat daha gözlem altında tutup yeni bir durum ortaya çıkmazsa taburcu etmeyi düşündüklerini sözlerine ekledi.

  Mardin bağımsız Milletvekili Ahmet Türk, izinsiz Nevruz kutlaması yapmak isteyen gruba müdahale sırasında, biber gazından etkilenerek hastaneye kaldırılmıştı.


  Görüş Bildir