Euro
10.3386
-0.91%
Dolar
8.834
-0.36%
Altın
497.15
-0.38%
Borsa
1.396
0.8%
Bitcoin
384.825
-0.59%
24ºC
İstanbul
Güneşli 24 C

  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı

  Sınırdan açılan ateşle şehit olan askerin cenazesi, son kez baba evinin önünden geçirildikten sonra Aliağa Merkez Cami’ne götürüldü.
  • 11.09.2015 - 16:34
  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı

  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı #1

  Burada acılı aileyi, Vali Mustafa Toprak, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, Ak Parti Milletvekili Cemil Şeboy, CHP milletvekilleri Tacettin Bayır, Mustafa Balbay, Musa Çam, Kamil Okyay Sındır, Ali Yiğit, MHP milletvekilleri Aslan Savaşan ile Murat Koç ile binlerce kişi yalnız bırakmadı.

  "BİZ GARİBANIZ, BİZE SAHİP ÇIKIN"

  Şehit askerin amcası Kudbettin Çakır, MHP milletvekillerinin kendilerine başsağlığı dilediği sırada, "Cuma namazını birlikte kılacağız. Bizim değil hepimizin başı sağolsun. Biz garibanız ne yapalım? Bize sahip çıkın" dedi. Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep ise başsağlığı dilediği baba Faruk Çakır’a, "Bu vatan bizim. Hep birlikte mücadele edeceğiz. Bugüne kadar bizim oğlumuzdu. Bundan sonra da oğlumuz olacak" dedi.

  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı #2

  SİLAH ARKADAŞLARI OMUZLARDA TAŞIDI

  Şehit asker Gökhan Çakır’ın, Kürtçe ağıtlar yakan annesi ve diğer yakınları, onun tabutuna kapanıp gözyaşı döktü. Acılı anne, güçlükle tabutun başından ayrılabildi. Öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından şehit askerin tabutunu silah arkadaşları omuzladı. Bir süre omuzlarda taşınan şehidin cenazesi, daha sonra top arabasına konuldu.

  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı #3

  "NEREYE KADAR BU SABIR PAŞAM"

  Bu sırada kalabalık arasındaki bir kişi, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep’e, "Kaç şehit daha gelecek paşam? Nereye kadar bu sabır paşam, nereye kadar? Bu evlatlarımız ne zamana kadar ölecek? Buna kim dur diyecek?" dedi. Bu kişi, görevlilerce uzaklaştırıldı. Tören yürüyüşü sonrasında ise şehit Gökhan Çakır’ın cenazesi, Aliağa Mezarlığı’na götürülüp, buradaki şehitlikte toprağa verildi.

  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı #4

  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı #5

  Hatay şehidi son yolculuğuna uğurlandı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir