Euro
10.0506
0.78%
Dolar
8.521
1.12%
Altın
480.69
-1.1%
Borsa
1.418
-0.42%
Bitcoin
403.957
0.25%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Hatay Valiliği: Şehadet haberi verilirken gizli çekim yapıldı

  Hatay Valiliği: Şehadet haberi verilirken gizli çekim yapıldı

  Hatay Valiliği, şehadet haberinin kameralar önünde verilmesi hakkında resmi siteden açıklama yaptı.
  • CHA
  • 17.09.2015 - 12:32

  Hatay Valiliği’nden, Hakkari’de şehit olan polis memuru Mehmet Turhal’ın Hatay’ın Hassa ilçesinde oturan babası ve annesine acı haberin kameralar önünde verilmesiyle ilginç bir açıklama geldi.

  Valilik, gazetecinin şehidin ailesine şehadet haberi verildiği sırada ‘gizli çekim’ yaptığını iddia etti.

  Hatay Valiliği: Şehadet haberi verilirken gizli çekim yapıldı #1

  İŞTE VALİLİKTEN YAPILAN AÇIKLAMA

  16 Eylül 2015 Çarşamba günü bazı internet haber portallarında yer alan ve 15 Eylül 2015 Salı günü Hakkari’de menfur terör saldırısı sonucu şehit düşen polis memuru Mehmet Tuhal’ın ailesine acı haberin kameralar eşliğinde verildiği yönündeki iddialar üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından,aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

  Hatay Valiliği: Şehadet haberi verilirken gizli çekim yapıldı #2

  Şehit Polis Memuru Mehmet Tuhal’ın ailesine şehadet haberini vermek üzere giden İlçe Kaymakamı ve diğer görevliler tarafından, herhangi bir basın mensubu davet edilmemiştir. Müteveffanın evine intikal edildiği zaman, şehadet hadisesi sosyal medyada yer almaya başlamış ve bu kapsamda aralarında basın mensuplarının da bulunduğu bazı kişilerin eve geldikleri görülmüştür. Şehadet olayı haber verilmeden önce basın mensupları ve yakın akraba dışındaki diğer kişiler oda dışına davet edilmiştir.

  GÖRÜNTÜLER GİZLİ ÇEKİLMİŞTİR

  Ziyaret esnasında, şehidin akraba ve komşularının arasına karışarak içeriye giren, ismi ve bağlı olduğu haber ajansı Valiliğimizce bilinen basın mensubu tarafından söz konusu görüntülerin, basın ahlakına aykırı şekilde gizli olarak çekildiği ve servis edildiği tespit edilmiştir.

  Ahlaki ve insani değerlere aykırı şekilde çekilen görüntüler dolayısıyla, sorumluları esefle kınıyor, bu hususu kamuoyunun takdirlerine saygı ile sunuyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

  Şehit haberini ailesine kameralar eşliğinde verdiler

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir