Petrol
83.06
-2.93%
Euro
19.5606
0.06%
Dolar
18.636
-0.01%
Altın
1.06
0.14%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
321.571
-0.70%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C
  Hatay'da Alevi-Sünni çatışması isteniyor

  Hatay'da Alevi-Sünni çatışması isteniyor

  Hatay'da ODTÜ protestoları adı altında kirli oyunlar tezgahlanıyor.
  • 10.09.2013 - 09:08

  Hatay da Alevi-Sünni çatışması isteniyor #1

  Hatay'ın merkez Antakya İlçesi'nde saat 21.00 sıralarında Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan yaklaşık 150 kişilik grup, 'Gezi parkı' protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in faillerinin bulunması ve ODTÜ'de yaşanan olaylara destek vermek amacıyla yürüyüş düzenledi. Sloganlar atarak yürüyüş yapan grup Armutlu Mahallesi'nden Gündüz Caddesi girişine kadar geldi.

  Hatay'da ODTÜ protestosu

  POLİSLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ÇATIŞMA

  Burada polis engeliyle karşılaşan grubun önde gelenleriyle polis arasında yaşanan pazarlıkların ardından polis gruba dağılın uyarısında bulundu. Polisin dağılın uyarısına taş ve demir bilyelerle cevap veren gruba polis tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Müdahalenin ardından ara sokaklara dağılan grup üyeleri caddelerde bulunan çöp konteynırlarını ateşe vererek barikat kurdu.

  AHMET ATAKAN HAYATINI KAYBETTİ

  Bu eylemde kafasına gaz kapsülü ile ateş edildiği iddia edilen 22 yaşındaki Ahmet Atakan'ın hayatını kaybetti.

  KAFASINA DARBE ALMIŞ

  Ağır yaralı olarak Antakya Devlet Hastanesi'ne getirilen Atakan'ın duran kalbi doktorların müdahalesi sonucu çalıştırıldı. Ancak yaklaşık 15 dakika sonra Atakan'ın hayatını kaybettiği bildirildi. CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, hastaneye giderek Atakan'ın durumu hakkında bilgi aldı. Akgöl, hayatını kaybeden Atakan'ın başında darbe olduğunu söyledi.

  GEZİ'DE ÖLEN 5 İSİM GİBİ YİNE BİR ALEVİ

  Gezi protestolarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, Ali İsmail Korkmaz, Abdullah Cömert, Medeni Yıldım, Mehmet Ayvalıtaş Alevi'ydi. Dün hayatını kaybeden Ahmet Atakan'ın da bir alevi olması bölgede bir alevi-sünni çatışması çıkarılmak istendiğinin en açık belirtisi olarak görüldü.

   

   


  Görüş Bildir