Petrol
102.52
-9.67%
Euro
17.4096
-0.73%
Dolar
16.9494
0.73%
Altın
963.71
-1.44%
Borsa
2371
0.00%
Bitcoin
344.864
2.74%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C

  Hatay'da gergin gece

  Gezi parkı eylemleri sırasında ölen Ali İsmail Korkmaz'ın Hatay'da düzenlenen cenaze töreni sonrasında olaylar çıktı.
  • 12.07.2013 - 07:56
  Hatay'da gergin gece

  Hatay da gergin gece #1

  Ali İhsan Korkmaz'ın cenazesinin toprağa verilmesinin ardından harekete geçen yaklaşık 3 bin kişilik grup, Armutlu Mahallesi'nin Gündüz Caddesi'nde toplandı. Polisin 'dağılın' uyarısı yaptığı gruplar, barikat kurarak caddeyi trafiğe kapattı. Çevik Kuvvet polisleri Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) barikatın önüne kadar gelerek müdahale için hazırlık yaptı. Olası çatışmaya karşı polis hazırlık yaparken, destek amacıyla bölgeye Jandarma Özel Harekat Timleri'de hazır bekletildi.

  MÜDAHALE BAŞLADI

  Yaklaşık 4 saat süren beklemenin ardından, dağılmamakta ısrar eden gruplara, polis saat 21.45'de tazyikli su ve gaz bombası atarak müdalaye başladı. Harekete geçen panzer ve TOMA göstörecilerin kurduğu barikatı açarak dağıtmaya başladı.

  OLAYLARDA UZMAN ÇAVUŞ YARALANDI

  Hatay da gergin gece #2

  Antakya'da Ali İsmail Korkmaz'ın cenazesinde çıkan olaylarda göstericiler ile polis arasına Jandarma Robocop Timleri kalkan oluşturdu. Yürümek isteyen grubun önüne geçen jandarma ekipleri, yaklaşık 5 dakikalık beklemenin ardından grubun aşırı şiddeti nedeniyle aradan çekilmek zorunda kaldı. Bu arada çıkan arbedede bir uzman çavuş hafif yaralandı. Askerlerin aradan çekilmesinin ardından çevik kuvvet ekiplerinin tazyikli, su ve gaz bombalı müdahalesi geldi.
  Müdahale sonucu ara sokaklara dağılan, polise taş ve bilye ile saldıran gruplara müdahale sürüyor. Olaylar sırasında bir kişi gözaltına alındı.

  5 YARALI, 3 GÖZALTI

  Hatay da gergin gece #3

  Müdahale sırasında biri asker 3 güvenlik görevlisi ile 2 gösterici yaralandı. Eylemlerin en yoğun olduğu dakikalarda olay yerine gelen Hatay Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç, gaz maskesi takıp, bizzat ekiplerin başına geçti. Emniyet Müdürü Kılıç, müdahalede yorgun düşen polisleri yönlendirdi. Sabah ezanı okunurken eylemler son buldu. Gösterilere katılanlardan 3 kişi gözaltına alındı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir