Petrol
109.2
-0.07%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
473.123
-2.41%
11ºC
İstanbul
Bulutlu 11 C
  Hava harekatlarıyla 390 terörist etkisiz hale getirildi

  Hava harekatlarıyla 390 terörist etkisiz hale getirildi

  TSK'nın Irak'ın kuzeyindeki terör örgütüne yönelik hava harekatında şimdiye kadar 390 terörist etkisiz hale getirildi.
  • AA
  • 08.08.2015 - 17:17

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın kuzeyindeki bölücü terör örgütüne ait hedeflere yönelik hava harekatında şu ana kadar 390 terörist etkisiz hale getirildi, 400 terörist yaralandı.

  SIĞINAKLAR İMHA EDİLDİ

  Hava harekatında örgütün yönetici kadrolarında bulunan teröristlerden bazıları da öldürülürken örgüte ait yüklü miktarda uyuşturucu ve paranın bulunduğu bir sığınak imha edildi.

  Hava harekatlarıyla 390 terörist etkisiz hale getirildi #1

  KANDİL'E YAPILAN HAREKATTA ÖRGÜTE BÜYÜK ZARAR VERİLDİ

  Anadolu Ajansı'nın geçtiği bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetlerinin 1 Ağustos'ta bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyinde Kandil bölgesindeki kamplarına düzenlediği hava harekatında örgüte büyük zarar verildi. Bokriskan bölgesindeki terör örgütünün barınma alanına düzenlenen hava harekatında örgütün sözde "Şehit Dilan" tabur komutanı Şerevan Fatuvan kod adlı terörist ile örgütün 4 büyük grup lideri etkisiz hale getirildi. Söz konusu harekatta 30 terörist yaralandı.

  KARARGAH BİNALARI VURULDU

  Terör örgütünün Zergele Kampı'na yönelik hava harekatında ise örgütün kadın grubu "Şervan" sorumlusu "Gülten" kod adlı teröristin de aralarında bulunduğu 20'nin üzerinde bölücü terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Hava harekatının Enze'deki barınma alanındaki bölümünde ise terör örgütüne ait karargah olarak kullanılan binalar vuruldu. Harekatta 25-30 kadın terörist öldürüldü.

  390 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, 400 TERÖRİST YARALANDI

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin teröristlere ait hedeflere yönelik hava harekatında dün itibarıyla 390 terörist etkisiz hale getirildi, 150'si ağır olmak üzere 400'ün üzerinde terörist yaralandı.

  UYUŞTURUCU VE PARAYI KORUMAYA ÇALIŞTILAR

  Öte yandan, teröristler hava harekatının başlaması üzerine Bokriskan Köyü bölgesindeki bir sığınakta muhafaza ettikleri örgüte ait para ve uyuşturucuyu daha güvenli olacağı gerekçesiyle Zergele bölgesindeki bir eve taşıdı. Hava harekatı nedeniyle çıkan yangında söz konusu evde hasar oluştu.

  TAMAMI İMHA EDİLDİ

  Teröristlerin uyuşturucu ve parayı kurtarmak için harcadığı yoğun çabaya rağmen uyuşturucunun tamamının imha edildiği, paranın ise çok az bir miktarının evden çıkarıldığı öğrenildi. Yaşanan maddi kaybın bölücü terör örgütünün üst düzey yöneticilerinde moral bozukluğu ve öfkeye neden olduğu belirtildi.

  10 TERÖRİST ÖRGÜT TARAFINDAN İNFAZ EDİLDİ

  Bu olaydan sorumlu tutulan 10'a yakın terörist örgüt tarafından hemen infaz edilirken, olayın ortaya çıkmaması için Zergele bölgesinde yoğun çaba harcandığı öğrenildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir