Petrol
94.56
-0.30%
Euro
18.2008
0.07%
Dolar
18.5788
-0.03%
Altın
1.022
0.00%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
375.105
-0.98%
17ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 17 C
  Hayri Kozakçıoğlu kanserdi iddiası

  Hayri Kozakçıoğlu kanserdi iddiası

  Nurettin Sözen: Hayri Kozakçıoğlu'nun kanser olduğu yönünde iddialar var...
  • 26.05.2013 - 09:07

  Hayri Kozakçıoğlu kanserdi iddiası #1

  İstanbul'daki evinde intihar eden eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu toprağa veriliyor. Kozakçıoğlu'nun, kanser olduğu nedeniyle yaşamını son verdiği öne sürüldü. Kozakçıoğlu'nun (75) cenazesi, Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenazeye Nurettin Sözen'in 'Kozakçıoğlu kanserdi, ailesine bile söylememiş' sözleri damgasını vurdu.

  Sarıyer ilçesindeki evinde ölü bulunan eski OHAL ve İstanbul Valisi Hayri Kozakçıoğlu için 1991-1995 yılları arasında vali olarak görev yaptığı İstanbul Valiliği önünde tören düzenlendi.

  MEHMET AĞAR DA CENAZEDEYDİ

  Törene, Hayri Kozakçıoğlu'nun eşi Sabire Kozakçıoğlu, oğlu Ferhan Kozakçıoğlu, kızları Faika Kozakçıoğlu ve Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu Özekici, damadı Prof. Dr. Ümit Özekici, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, eski OHAL Valisi Ünal Erkan, Mehmet Ağar, Saffet Arıkan Bedük, ve Kozakçıoğlu'nun yakınları katıldı.

  Hayri Kozakçıoğlu'nun özgeçmişinin okunduğu törende konuşan kızı Prof. Dr. Meral Kozakçıoğlu, hayatının en zor konuşmasını yaptığını belirterek, yaşamının en değerli varlığı babası Hayri Kozakçıoğlu'nu tarifsiz acılarla sonsuz yolculuğuna uğurladıklarını söyledi.

  KIZI: KAHRAMANIM VE YOL GÖSTERİCİMDİ

  Kozakçıoğlu, "Başarılı devlet adamı babam, aslında benim canım, kahramanım ve yol göstericimdi. Biz ailesine, devamlı dürüst ve erdemli olmayı öğretti. Arkasında gece gündüz çalışarak, ülkesine hizmetle geçirilmiş onurlu bir hayatı miras olarak bıraktı. Onun ilkelerini daima yaşatacağız. Nurlar içinde yat" diye konuştu.

  VALİ MUTLU: SEVENLERİ O HOŞ SADAYI YAŞATACAK

  İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bugünün herkes için üzüntülü bir gün olduğunu belirterek, Kozakçıoğlu'nun ailesinin derin acısını yürekten paylaştığını kaydetti.

  Mutlu, Kozakçıoğlu'nun İstanbul'a 1991-1995 yılları arasında hizmet etmenin onurunu yaşadığını dile getirerek, "Kendilerini yakınen tanımaktan her zaman hususi bir bahtiyarlık duydum. Değerli valim mekanın cennet olsun, yattığın yerde inşallah nur içinde yat. İstanbul ve görev yapmış olduğunuz yerlerde sizi seven, bilen insanlar elbette ki, hoş bir sadayı her vesileyle gönüllerinde yaşatacaktır. Sizi bu derin üzüntüyle ebediyete uğurluyoruz. Allah yolunuzu açık etsin" dedi.

  'KANSER OLDUĞUNU AİLESİNE SÖYLEMEDİ'

  Bu arada, NTV'ye konuşan Meral Kozakçıoğlu Özekici ve eski İstanbul Belediye Başkanı Nurettin Sözen, Hayri Kozakçıoğlu'nun ölüm nedeni konusundaki soruları yanıtladı.

  Özekici, babasının sağlık sorunu olmadığını ifade ederek "Biz de anlamadık. En mutlu, en huzurlu günlerini yaşıyordu. Sizler nasıl şoktaysanız, biz de şoktayız" dedi.

  Nurettin Sözen ise Kozakçıoğlu'nun ölümü nedeniyle çok üzgün olduğunu söyledi. Sözen, Hayri Kozakçıoğlu'nun kanser olduğu yönünde iddia olduğunu ifade etti.

  Sözen, "Camiye girerken kendisinin kanser olduğunu ve ailesine bildirmediğini söylediler" dedi.

  'TAKMA ADI BANDITO'YDU'

  Hayri Kozakçıoğlu'yla Mülkiye'nin 100. Yılında mezun olduklarını belirten Ergun Türker, Kozakçıoğlu'nun fakültedeki takma adının "Bandito" olduğunu aktardı.

  Törenin ardından Hayri Kozakçıoğlu'nun Türk Bayrağı'na sarılı cenazesi, İstanbul Müftü Yardımcısı Abdurrahman Binbir'in dua okumasının ardından polis memurlarının omuzlarında cenaze aracına götürüldü.

  Bu arada, cenazeye İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un çelenk gönderdikleri görüldü.


  Görüş Bildir