Petrol
110.91
0.00%
Euro
17.0421
0.04%
Dolar
15.9366
0.07%
Altın
950.04
0.13%
Borsa
2381
0.36%
Bitcoin
473.620
-1.68%
17ºC
İstanbul
Hafif yağmur 17 C
  HDP askere ateş açan PKK'lıları savundu

  HDP askere ateş açan PKK'lıları savundu

  HDP'nin infaz edildiler diye açıklama yaptığı 3 PKK'lının hidroelektrik santraline saldırı düzenlediği ortaya çıktı.
  • 26.10.2014 - 03:24

  HDP askere ateş açan PKK lıları savundu #1

  HDP, Yüksekova'da üç askerin şehit edilmesinin ardından yaptığı açıklamada 23 Ekim'de Kars'ın Kağızman ilçesinde 3 PKK'lının öldürüldüğü hatırlatmıştı. HDP'nin "infaz edildiler" dediği PKK'lıların Kağızman'da hidroelektrik santraline düzenledikleri saldırı sonucu öldüğü ortaya çıktı.

  BEKÇİ KULÜBESİNİ YAKTILAR

  Geçtiğimiz Perşembe günü gerçekleşen olayda, santraldeki bekçi kulübesini yakan teröristler, santrale ait bir kamyoneti gasp edip kaçmaya başladı. Hemen bölgeye hareket eden Kağızman İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipleri, teröristlerle Altıngedik Konutları bölgesinde karşılaştı.

  TESLİM OL ÇAĞRISINA ATEŞLE KARŞILIK

  Teröristler "Teslim ol" çağrısına ateşle karşılık verince çıkan çatışmada 3 terörist ölü olarak ele geçirildi. 1 terörist ise karanlıktan faydalanarak yaya olarak kaçtı. Teröristlerin kullandığı araçta yapılan aramada 4 adet kaleşnikof piyade tüfeği ve mühimmatı ile çok miktarda el bombası ele geçirildi.

  AYNI SANTRALE 6 SALDIRI VE TEHDİT

  Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada son aylarda Kağızman bölgesinde bulunan hidroelektrik santrallerine 6 kez saldırı ve tehdit gerçekleştirdiği, bu saldırılarda 2 adet aracın ve santrallerin sistem odalarının yakıldığı, dizüstü bilgisayar ve çalışanların cep telefonları, şantiyeye misafir olarak gelen bir kişinin arabasının gasp edildiği belirtildi.

  Açıklamada, "Vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak için güvenlik tedbiri almaya ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenini sağlamaya devam edeceğiz" denildi.

  HDP askere ateş açan PKK lıları savundu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir