Euro
15.6047
0.16%
Dolar
13.8164
0.14%
Altın
790.71
0.18%
Borsa
1.927
0%
Bitcoin
714.178
-0.52%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  HDP darbe girişimini kınadı

  15 Temmuz darbe girişimi girişimi sonrası TBMM Genel Kurulu olağanüstü toplandı ve ortak bildiri okundu.
  • 16.07.2016 - 18:46
  HDP darbe girişimini kınadı

  idris

  Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin genel başkanları 15 Temmuz darbe girişimine karşı konuşma yaptı. HDP Eş Genel Başkanları adına HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken konuştu.

  DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

  HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, şunları söyledi; "15 Temmuz akşamı saat 10 sularında başlayan, hala bu saate kadar tehdit olarak varlığını devam ettiren bir darbe girişimiyle karşı karşıyayız. Bu darbeci anlayışını partim adına en sert şekilde kınadığımı ifade ediyorum. Hiçbir darbenin hiçbir gerekçesi olamayacağını ifade etmek istiyorum.

  Bu darbe girişiminin de kontrol altına alınması en büyük temenni ve amaç olarak ortaya konulmuştur. Bu pervasız saldırılar sonucu 161 yurttaşımız yaşamını yitirmiş, Meclisimiz bombalanmıştır. Bu demokrasimizin ne büyük tehlike altında olduğunu ortaya koymaktadır. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.

  "SİYASETİ DİZAYN ETMEK İSTEYEN HİÇBİR YÖNTEM.."

  HDP bugüne kadar olduğu gibi tarihi direnişin misyonu olarak görevini yerine getirecektir. Her türlü işbirliğini gerçekleştireceğimizi ifade ediyoruz. Siyaseti dizayn etmek isteyen hiçbir yöntem kabul edilmeyecektir. Dün akşamki darbe girişimi tipik bir askeri darbeyi aşan vahşet, katlima, kaosu hedefleyen komplike bir planlamayı ortaya koymuştur.

  Bu katliamcı saldırıları amasız fakatsız kınıyoruz. Hükümetin demokratik siyasetin güçlendirilmesi için muhalefet partileri ile hareket etmesi son derece önemlidir. Ülkemizi demokrasi adasına dönüştürmek için önemli bir adımla karşı karşıyayız. Tüm siyasetin emek güçlerin tavrını olumlu bulduğumuzu ifade etmek istiyorum."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir