Euro
15.5541
0.12%
Dolar
13.7622
0.32%
Altın
791.8
0.67%
Borsa
1.902
-0.46%
Bitcoin
721.819
-1.69%
12ºC
İstanbul
Güneşli 12 C

  HDP heyeti Irak'ta KYB ile görüştü

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde, temaslarda bulunan HDP heyeti, Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin politbüro üyeleriyle bir araya geldi.
  • 11.09.2014 - 08:13
  HDP heyeti Irak'ta KYB ile görüştü

  hdp

  HDP Eş Genel Başkanları Selahaddin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP Milletvekilleri Erol Dora, Nazmi Gür ve Selma Irmak ile Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ten oluşan heyet, Süleymaniye'de KYB yetkilileriyle basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.

  ÇÖZÜM SÜRECİ, IŞİD VE YEZİDİLER ELE ALINDI

  KYB'nin resmi internet sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, toplantıda Türkiye'de devam eden çözüm süreci, Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) Irak'a yaydığı şiddet ve Sincar'dan kaçmak zorunda kalan Yezidilerin karşı karşıya kaldığı insani durum ele alındı.

  ''KÜRTLERİN TALEPLERİNİN YERİNE GETİRİLMESİNİ İSTİYORUZ''

  Açıklamada görüşlerine yer verilen KYB Genel Sekreter Yardımcısı Kosret Resul, Türkiye'de çözüm sürecinin başarılı bir şekilde sonuçlanmasını arzu ettiklerini belirterek, "Çözüm süreci kapsamında Kürtlerin taleplerinin yerine getirilmesini temenni ediyoruz" ifadesini kullandı.

  Selahattin Demirtaş ve beraberindeki heyet ise "Kürdistan'ın, işgal altında olan bölgelerinin IŞİD militanlarının elinden kurtarılması için dayanışma ve yardıma hazır olduklarını" bildirdi.

  HDP Heyeti, Süleymaniye'deki temasları kapsamında KYB Genel Sekreteri ve eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yi evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir