Petrol
94.99
-3.22%
Euro
18.2592
-0.77%
Dolar
17.9618
0.17%
Altın
1.028
-1.06%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
434.907
-0.85%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  HDP Meclis'te ilk grup toplantısını gerçekleştirdi

  BDP'li milletvekillerinin katılımıyla TBMM'de grup kuran HDP üyeleri, Meclis'te ilk resmi grup toplantısını gerçekleştirdi.
  • 29.04.2014 - 14:46
  HDP Meclis'te ilk grup toplantısını gerçekleştirdi

  HDP Meclis te ilk grup toplantısını gerçekleştirdi #1

  BDP’li milletvekillerinin katılımıyla TBMM’de grup kuran Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri, Meclis’te ilk resmi grup toplantısını gerçekleştirdi. Partinin Eş Başkanı Sebahat Tuncel, grup toplantısında yaptığı konuşmada, "Biz kendi Cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz göstereceğiz." dedi.

  GRUP TOPLANTILARI HDP ÇATISI ALTINDA DEVAM EDECEK

  BDP’liler, salı günleri artık HDP çatısı altında grup toplantısı yapmaya devam edecek. Bugün ilk resmi grup toplantısını yapan HDP, Sebahat Tuncel başkanlığında toplandı. Grup toplantısında konuşan Tuncel, Irak’ta yaşanan olaylara değinerek konuşmasına başladı. Konuşmasında, dün rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Hatip Dicle’yi de anan Tuncel, “Dicle’nin şahsında zindanda olan tutsaklara selam ve sevgilerimizi iletiyorum.” dedi.

  KONGRE 22 HAZİRAN'DA

  Kongre tarihi veren Tuncel, “Türkiye’de çözülmemiş dağ gibi sorunlar var. İki partili olarak seçime girdik. Ortaya çıkan sonuçları değerlendirdik. HDP kendisini yeniden düzenleyecektir. 22 Haziran’da yetiştirebilirsek kongre gerçekleştireceğiz. Yeniden yapılandırma sürecimizde bize katılım bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

  "KENDİ ADAYIMIZI KENDİMİZ GÖSTERECEĞİZ"

  Cumhurbaşkanlığı seçimi sürecini de değerlendiren Tuncel, "Seçilecek Cumhurbaşkanı'nın halklara hizmet etmesi gerektiğini düşünüyoruz. Biz kendi cumhurbaşkanı adayımızı kendimiz göstereceğiz. Meydanlarda olacağız. Nasıl bir Türkiye istediğimizi ifade edeceğiz. Adayımız öncelikle insan hakları ve özgürlüklere saygılı olacak. Ülkenin çözülmemiş Kürt sorununun yanında olacak. Anayasa için çalışma yürütecek. Kadınların özgürlük mücadelesinde çalışma yürütecek bir adayın olması gerekecek." şeklinde konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir