Dolar
6.8599
-0.0131%
Euro
7.7831
0.1016%
Altın
1809.87
0.0359%
Borsa
118712.51
-0.5248%
G. Altın
399.3
0.0972%
Bitcoin
64815.36
0.6443%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 21 C

  HDP'den çatı adaya destek çıkmadı

  HDP'yi ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, umduğu desteği bulamayarak "HDP kendi adayını göstereceğini ifade etti." dedi.
  • 12.06.2014 - 13:03
  HDP'den çatı adaya destek çıkmadı

  HDP'den çatı adaya destek çıkmadı #1

  HDP'yi ziyaret eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "HDP kendi adayını göstereceğini ifade etti. Bizim çok daha geniş uzlaşmadan bir toplumsal uzlaşmayla bir aday çıkarabilir miyiz diye bir düşüncemiz vardı." dedi.

  MECLİS'TE BİR ARAYA GELDİLER

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, HDP eş başkanları Sebahat Tuncel, Ertuğrul Kürkcü ve BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ile TBMM'de görüştü. Kılıçdaroğlu; ziyaret sonrasında HDP Eş Genel Başkanları Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü ile birlikte gazetecilerin sorularına cevap verdi.

  KÜRKÇÜ: İLK TURDA KENDİ ADAYIMIZI ÇIKARACAĞIZ AMA...

  Ziyaretle ilgili bilgi veren Ertuğrul Kürkçü, "Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birinci turunda kendimizin adayı ile yarışacağımızı, ancak CHP'nin de bizim zihniyetimize yakın bir aday, bizimle aynı değerleri paylaşan bir aday göstermesi halinde ikinci turda seçeneksiz olmayabileceğimizi konuştuk. Şimdiden kimsenin ikinci tura kalacağı ya da kalmayacağı garanti değil" diye konuştu.

  KILIÇDAROĞLU: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPACAĞIZ

  Ziyarette ne konuştuklarını anlatan Kılıçdaroğlu, "Sayın Başkanlar ile güzel bir görüşme yaptık. Cumhurbaşkanlığı süreci ile ilgili olarak düşüncelerimizi birbirimize aktardık. HDP kendi adayını göstereceğini ifade etti. Biz çok daha geniş bir toplumsal uzlaşma ile bir aday çıkartabilir miyiz diye bir düşüncemiz vardı. Sonuçta Türkiye'nin demokratikleşmesi, demokrasinin gelişmesi, kadın erkek eşitliği, yaşanan sorunlara daha duyarlı olan bir Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi konusunda biz de üzerimize düşeni yapacağız. Çünkü demokrasi, özgürlükleri, kadın erkek eşitliğini istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturacak kişinin konuşması, tavrı, letafeti, zarafeti, topluma örnek olması bizim de aradığımız temel unsurlardan birisidir" şeklinde konuştu.

  Görüş Bildir