Petrol
111.9
1.09%
Euro
17.2879
-0.05%
Dolar
16.1085
0.20%
Altın
964.47
-0.18%
Borsa
2375
0.00%
Bitcoin
485.932
2.61%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  HDP'li belediyenin Batman'ı sular altında kaldı

  HDP'li belediyenin Batman'ı sular altında kaldı

  Batman’da kısa süreli yağan yağmur nedeniyle sokaklarda su birikerek, araçlar ve işyerleri sular altına kaldı.
  • Haber Merkezi
  • 28.03.2016 - 12:55

  Batman'ın sokaklarını sular altında bırakan kısa süreli yağış, alt yapının ne kadar yetersiz olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi. Sabah saatlerinde kısa süreli yağan yağmur, etkili olmamasına rağmen Batman'daki sokaklar ve caddeleri, araç ile işyerlerini sular altında bıraktı.

  HDP li belediyenin Batman ı sular altında kaldı #1

  HDP'Lİ BELEDİYENİN BATMAN'I

  HDP'nin yüzde 52 oyla kazandığı Batman'da, belediyenin hizmet yetersizliği 2 saatlik yağışın ardından su baskınlarının oluşmasına neden oldu..

  HDP li belediyenin Batman ı sular altında kaldı #2

  SOKAKLAR GÖLE DÖNDÜ

  Yaklaşık 2 saat seyrek bir şekilde yağan yağmur nedeniyle şehrin merkezindeki bazı ara sokaklarda su baskınları yaşandı. Mazgalların tıkanması, yağmur suyu kanallarının yetersizliği nedeniyle pek çok sokak göle döndü.

  Yağan yağmurun ardından Belde Mahallesi sokaklarında biriken sular, adeta gölü andırdı. Taşan yağmur suyu sonucunda, bazı araç ve işyerleri sular altına kaldı. Sular altında kalan araçlar çekici yardımıyla kurtarılarak, Belediye ekipleri tarafından mazgallar açılmaya çalışıldı.

  HDP li belediyenin Batman ı sular altında kaldı #3

  VATANDAŞ İSYAN ETTİ

  Belediye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu açılan mazgalların ardından biriken sular tahliye edildi. Vatandaşlar, yağmur sonrası yollarının göle dönmesine tepki göstererek, yetkililere isyan etti.

  HER YAĞMURDA AYNI PROBLEM

  Her yağmur yağışında aynı sıkıntıyla karşılaştıklarını söyleyen vatandaşlar, yağmurun kendileri için bir eziyet haline dönüştüğünü ifade ederek, bu sorunun artık giderilmesi gerektiğini belirtti.

  HDP li belediyenin Batman ı sular altında kaldı #4

  OTOBÜS YOLCULARIYLA MAHSUR KALDI

  Batman’da şehiriçi yolcu otobüsü, aşırı yağış nedeniyle oluşan gölette, yolcuları ile birlikte, mahsur kaldı.

  İçinde yolcularında bulunduğu otobüs yaklaşık 2 saat beklemek zorunda kaldı. Araç sürücüsü durumu Batman Belediye ekiplerine bildirdi. Ekipler olay yerine gelerek suda mahsur kalan otobüsü kaldığı yerden çıkardı. Yaşanan bu durumu gören çevredeki bazı vatandaşlar manzarayı cep telefonlarıyla kaydetti.

  HDP li belediyenin Batman ı sular altında kaldı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir