Petrol
85.56
-1.86%
Euro
18.1363
-0.12%
Dolar
18.5017
-0.02%
Altın
987.97
0.00%
Borsa
3180
0.00%
Bitcoin
359.617
-0.59%
24ºC
İstanbul
Çok bulutlu 24 C
  HDP'li Buldan: Kobani düşerse çözüm süreci biter

  HDP'li Buldan: Kobani düşerse çözüm süreci biter

  Adana'da Kobani bölgesine saldırı gerçekleştiren IŞİD'i protesto eylemine katılan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, Kobani düşerse çözüm sürecinin de biteceğini ifade etti.
  • 08.10.2014 - 09:44

  pervin

  HDP, DTP, İHD, ve Halkevleri'nce oluşturulan 'Kobani Halkına Destek Platformu' tarafından protesto yürüyüşü düzenlendi. Merkez Seyhan İlçesi'ndeki İnönü Parkı'ndan başlayan yürüyüşe HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan da dahil oldu.

  HDP'li Buldan: Kobani düşerse çözüm süreci biter İZLE

  ATATÜRK CADDESİ TRAFİĞE KAPATILDI

  Sloganlarla yürüyen yaklaşık bin 500 kişilik grup, AK Parti İl Başkanlığı'na yürümek için hareket etti. Geniş güvenlik önlemleri arasında yürüyen grup, Atatürk Caddesi'ni trafiğe kapatı. Atatürk Parkı'na kadar devam eden yürüyüşte IŞİD'e lanet yağdırıp, Kobani'ye destek sloganları atan grup, Atatürk Parkı'na girdi. Atatürk Parkı'nda toplanan kalabalığa, hitaben konuşma yapan Pervin Buldan, IŞİD'in katliamlarına son verilmesi için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

  HDP li Buldan: Kobani düşerse çözüm süreci biter #2

  ''KOBANİ DÜŞERSE ÇÖZÜM SÜRECİ DE BİTER''

  Çözüm sürecinin devamı için Kobani'ye sahip çıkılması gerektiğini söyleyen Buldan, "Kobani düşmemiştir, asla düşmeyecektir. Kobani düşerse, Adana düşer, Kobani düşerse Ankara düşer. Kobani düşerse Türkiye düşer. Bölge Kürt halklarının tamamı Kobani'ye sahip çıkacaktır. İmralı ile yapılan görüşmelerde de bu dile gelmiştir. Kobani düşerse çözüm süreci de biter" diye konuştu.

  HDP li Buldan: Kobani düşerse çözüm süreci biter #3

  ''2 KİŞİNİN YARALANDIĞI OLAY PROVAKASYONDUR''

  IŞİD kuşatması altındaki Kobani'ye destek için eylem çağrısında bulunan Buldan, merkez Seyhan İlçesi'nin Küçükdikili Çınarlı Mahallesi'nde meydana gelen ve 2 kişinin yaralandığı olayın da provakasyon olduğunu öne sürdü. Grup, Pervin Buldan'ın basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.


  Görüş Bildir