Euro
10.3963
-0.31%
Dolar
8.8569
-0.12%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
388.050
2.01%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  HDP'li eski AB bakanı hastaneye kaldırıldı

  Avrupa Birliği (AB) eski Bakanı Ali Haydar Konca, göğüs ağrısı ve mide bulantısı şikayeti nedeniyle hastaneye kaldırıldı.
  • Ajanslar
  • 26.09.2015 - 14:36
  HDP'li eski AB bakanı hastaneye kaldırıldı

  Bir süre önce istifa eden HDP'li AB Bakanı ve Başmüzakereci Ali Haydar Konca, Kocaeli'nin İzmit ilçesinde göğüs ağrısı ve mide bulantısı şikayetiyle sabah saatlerinde fenalaştı. Kalp krizi olması ihtimalinden şüphelenilen Konca, eşi tarafından hemen Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan ilk tetkiklerde kalp krizi olmadığı belirlendi. Konca'nın şu anda durumunun iyi olduğu, hastanedeki tetkiklerinin devam ettiği ve anjiyo olma ihtimalinin bulunduğu öğrenildi.

  HDP li eski AB bakanı hastaneye kaldırıldı #1

  EŞİ KONUŞTU

  Eşi Ali Haydar Konca'nın yanından ayrılmayan ve hastanede gelişmeleri takip eden Naciye Konca, "Göğüs ağrısı ve mide bulantısıyla Kocaeli Üniversite Hastanesine kaldırıldı. Şu anda iyi görünüyor. Tetkikler devam ediyor. Öğleden sonra kan tetkikleri yapılacak. Muhtemelen bir anjiyo düşünülüyor" dedi.

  HDP Kocaeli İl Eş Başkanı Mehmet Akgül de "Bir sıkıntı yok. Anjiyo yapılacak. Takip ediliyor. Geçmişte stentler varmış. Ondan kaynaklanan bir takip, kontrol ve anjiyo yapılacakmış" ifadelerini kullandı. Konca'nın hastanedeki tedavisi sürüyor.

  HDP li eski AB bakanı hastaneye kaldırıldı #2

  (Seçim hükümetinde yer alan Ali Haydar Konca, (Arka sıradan soldan 1) TBMM'deki tezkere oylamasında Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan'la böyle 'Hayır' oyu vermişti. Her iki Bakan da Cizre'de yaşanan olayları ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarını gerekçe göstererek Bakanlıktan istifa etmişti.)

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir