Petrol
97.05
0.00%
Euro
18.3956
-0.10%
Dolar
17.8377
-0.18%
Altın
1.028
-0.18%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
428.981
2.10%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  HDP'li eski başkan iki bombalı saldırıdan da sağ kurtuldu

  HDP Seyhan İlçe Başkanlığına düzenlenen bombalı saldırıdan yaralı kurtulan Sabahattin Pişkinbaş, Suruç'taki saldırıdan da sağ kurtuldu.
  • 20.07.2015 - 17:29
  HDP'li eski başkan iki bombalı saldırıdan da sağ kurtuldu

  HDP li eski başkan iki bombalı saldırıdan da sağ kurtuldu #1

  Amara Kültür Merkezi önündeki çay bahçesinde Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu mensuplarının ’Kobani’nin yeniden inşası’ konusunda basın açıklaması yaptığı sırada meydana gelen 30 kişinin hayatını kaybettiği patlamada 100'e yakın kişi de yaralandı.

  ADANA'DAN SURUÇ'A GELDİ

  Yaralılar arasında, 18 Mayıs 2015 günü eş zamanlı olarak Adana ve Mersin’de HDP binalarına yönelik düzenlenen bombalı saldırıda yaralanan eski ESP Adana İl Başkanı Sabahattin Pişkinbaş da bulunuyor.

  HDP li eski başkan iki bombalı saldırıdan da sağ kurtuldu #2

  SAĞLIK DURUMU İYİ

  Pişkinbaş'ın kaldırıldığı hastanede tedavi altına alındığı, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. HDP Seyhan İlçe Başkanlığındaki patlamada yaralanan Pişkinbaş, patlama anını şöyle anlatmıştı:

  "Masaya dirseğimi dayadım, bir gün önce yaptığımız mitingin haberlerini okumak için bir gazete açtım okuyordum. Aradan bir iki dakika geçti içeri gelenler gidenler oldu. O arada şiddetli bir sesle ortalık ana baba günü oldu. Ben savruldum yere düştüm gözüme, koluma, bacağıma şarapnel parçaları geldi. Ayağa kalktım ortalık alev almış, çok kötü bir ortamdı. Kalktım ayağa saçım yandı kül gibi oldu. Sonra tekrar düştüm, sonra hafifçe kalktım kapıya doğru gittim, kapı yıkıldı dışarı çıktım. Baktım herkes kaçıyor, ortalık ana baba günü. Sonra aşağı indim, yüzümden ılık bir şeyler akıyordu, elleyince kan olduğunu gördüm. Arkadaşlar da yaralıydı, onlar da hastaneye kaldırıldı. Sonra ben aşağıda yere yığıldım kaldım. Arkadaşlar beni hastaneye götürdü."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir