Dolar
6.8573
0.0306%
Euro
7.826
-0.0038%
Altın
1810.27
-0.0138%
Borsa
117741.1
0%
G. Altın
399.156
0.0368%
Bitcoin
63154.25
-0.3862%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  HDP'li Kürkçü: Biz çocukları arayıp bulma kurumu değiliz İZLE

  HDP'li Kürkçü: Biz çocukları arayıp bulma kurumu değiliz İZLE

  HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, PKK tarafından dağa kaçırılan çocukların ailelerini örtülü bir siyaset içinde edilgen rol oynamakla itham ederek, "Biz çocukları arayıp bulma kurumu değiliz" dedi.
  • 03.06.2014 - 14:36
  HDP'li Kürkçü: Biz çocukları arayıp bulma kurumu değiliz İZLE

  HDP'li Kürkçü: Biz çocukları arayıp bulma kurumu değiliz İZLE #1

  Parlamentoda partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Ertuğrul Kürkçü, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarla ilgili hükümeti ve aileleri eleştirdi.

  'ÇOCUKLAR GİTMEYİ KENDİLERİ SEÇTİ'

  Hükümetin aslında savaştırılmadıkları belli olan çocukların sığınmış oldukları bir kurumu yola getirmek için, onunla yukarıdan ilişki kurmak için HDP’nin, BDP’nin ve Amed Belediyesi’nin kapısına dayanmasında anlaşılacak hiçbir şey yok.

  HDP'li Kürkçü: Biz çocukları arayıp bulma kurumu değiliz İZLE

  ÇOCUKLARIN AİLELERİNE KAVUŞMASINI İSTİYORSANIZ...

  Biz buradan hükümete çağrıda bulunuyoruz, siz evlerinden ayrılarak sınırın ötesine geçen ve orada kendilerine bir güvenli mekan bulduklarını düşünen ve buraya gitmeyi seçmiş olan çocukların ailelerine kavuşmalarını istiyorsanız yapacağınız en önemli şey barış sürecine hız vermek, çatışmayı ortadan kaldırmak, böylelikle herkesle birlikte o çocukların geri dönmelerine yardımcı olmaktır.

  ÇOCUKLARI ARAYIP BULMA KURUMU DEĞİLİZ

  Biz askere alma dairesi olarak iş görmediğimiz gibi çocukları arayıp bulma kurumu değiliz. Biz o ailelerin sıkıntısını anlıyoruz, o çocuklar eğer hakikaten ailelerine geri dönecek olsalar, onları bekleyen geleceğin ne olduğu hakkında bize kim hangi garantiyi verebilir.”

  ÇOK ŞEY BEKLİYORSUNUZ

  Bu çocukların geldiklerinde kendilerini bekleyen geleceğin bu olduğunu bile bile o çocukların buraya gelmesini bekliyorsunuz, hem de bunu bizim yapmamızı bekliyorsunuz, çok şey bekliyorsunuz. Ben ailelere tavsiye ederim, hem bizimle hem hükümetle diyalog kursunlar. Bu sorunun çözümü bu tür kapıya dayanmalarda değildir.

  ''SİYASİ BİR SONUÇ İSTİYORSANIZ SİYASİ YOLLARDAN GİDİN''

  Eğer siyasi bir sonuç almak istiyorsanız, siyasi yollardan gitmek gerekir. Aslında örtülü bir siyasetin içinde edilgen bir rol oynamak anne ve babalar için tavsiye edilecek bir şey değil. Bunun arkasında AK parti siyasi olduğu belli değil mi? Made in AK Parti icraatı ile karşı karşıyayız.

  ''SENİN OLSA OLSA Ğ PLANIN OLUR'"

  “Ne yahu senin B planın, senin olsa olsa Ğ planın olur, ondan da bir şey çıkmaz” diyerek Başbakan Erdoğan’ı eleştiren Kürkçü, HDP üyelerinin Gaziosmanpaşa Meydanı’nda açmak istedikleri Öcalan’a özgürlük standında yaşanan olayları da eleştirdi.

  Görüş Bildir