Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
492.593
-4.85%
2ºC
İstanbul
Çok bulutlu 2 C

  Hilmi Özkök Erdoğan görüşmesinin detayları

  G.Kurmay eski Başkanı Hilmi Özkök, Erdoğan'la görüşmesini anlattı
  • 15.06.2012 - 05:18
  Hilmi Özkök Erdoğan görüşmesinin detayları

  Hilmi Özkök Erdoğan görüşmesinin detayları #1

  Genelkurmay eski Başkanı emekli orgeneral Hilmi Özkök'ün, halefi Yaşar Büyükanıt'la İzmir'de yemek yedikten bir hafta sonra Ankara'da Başbakanlık Resmi Konutu'nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la bir araya gelmesi Ankara'yı hareketlendirmişti.

  Emekli Orgeneral Özkök görüşme sonrası, "Torunum için Ankara'ya gelmiştim. GATA'da check-up yaptırıyorum. Gelmişken de üç yıl birlikte çalıştığım Başbakan ile nezaket çerçevesinde ziyaret gerçekleştirmek istedim" dedi ancak kamuoyunun merakı yatışmadı.

  Hilmi Özkök, bu sürpriz ziyaretle ilgili detayları anlattı.

  'BAŞBUĞ'U DA KONUŞTUK AMA..'

  Özkök, "Silivri'de G.Kurmay eski Başkanı İlker Başbuğ başta olmak üzere pekçok komutan ve subay tutuklu. Size oradaki sıkıntılarla ilgili yakınmalar geliyordur. Ziyaret sırasında bu konular konuşulmadı mı" sorusuna şu yanıtı verdi: "Bu meseleler tabiatıyla gündeme geldi. Bana 'Elini taşın altına koy' diyenler oldu. Bu ziyarette, bu imkanı tabiatıyla değerlendirdim. Ancak içeriğini açıklamak Başbakan'ın takdiridir. Benim anlatmam yakışık almaz."

  YAŞAR PAŞA'NIN BAHSİ GEÇMEDİ

  Özkök görüşmeye "belirli bir ajanda" ile gitmediğinin özellikle altını çizdi ve bu konuda şunları söyledi: "Görüşmenin iddia edildiği gibi Büyükanıt'la alakası yok. Görüşme talebim onunla yemek yemeden çok önceydi. Yaşar Paşa'nın bahsi bile geçmedi. Eğer görüşmeye belirli bir ajanda ile gitseydim Başbakan'la o fotoğrafı vermezdik. O zaman kim kiminle ne zaman görüştü, kimse öğrenemezdi. Daha önce de söyledim. Üç yıl birlikte çalıştık. Irak olayları da dahil zor ve sıkıntılı günler geçirdik. Daha çok bu hukuka dayanan bir nezaket ziyaretiydi.

  CHECK-UP SONUÇLARI İYİ ÇIKTI....

  Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök, Başbakan Erdoğan'la yaptığı görüşmeyi anlatırken check-up sonuçlarını da açıkladı: "Çok şükür, iyi çıktı. Sağlığım yerinde..."


  Görüş Bildir