Euro
9.5085
-0.09%
Dolar
7.8453
-0.21%
Altın
460.76
-0.29%
Borsa
1.325
0%
Bitcoin
149.833
0.90%
8ºC
İstanbul
Bulutlu 8 C

  HSYK savcılarından Başbakan Erdoğan'a mektup

  HSYK Kanunu’nun geçmesinden sonra bazı ‘paralel’ üyelerin Hükümet’e şirin gözükmeye çalıştığı iddia edildi. Cumhuriyet savcılarını çileden çıkaran iddianın belgesine Milat ulaştı.
  • 04.04.2014 - 15:55
  HSYK savcılarından Başbakan Erdoğan'a mektup

  HSYK savcılarından Başbakan Erdoğan a mektup #1

  HSYK Kanunu’nun TBMM’den geçmesinden sonra mevcut yapıdaki bazı üyelerin hükümete şirin gözükmeye çalışması cumhuriyet savcılarını çileden çıkardı. HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur’un medya aracılığı ile hükümete sıcak mesajlar göndermesine isyan eden savcılar, hükümete yönelik darbe teşebbüsü kapsamında illegal HSYK bildirisinin İbrahim Okur’un onayı ile yayımlandığına dikkat çekerek, “Yargıdaki Paralel Yapılanmanın tek müsebbibinin İbrahim Okur olduğunu” belirtip, yeni HSYK’da görev verilmemesini istediler.

  BAŞBAKAN'A MEKTUP YAZDILAR

  Milat Gazetesi'nin haberine göre; Savcılar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Başbakan Erdoğan’a İbrahim Okur’u anlatan birer mektup göndererek muhtemel tehlikeye dikkat çektiler. İbrahim Okur’un Yargıdaki Paralel Yapılanma’nın baş aktörü olduğuna dikkat çeken Cumhuriyet savcıları, “HSYK ve yargıda oluşturulan yapının tek müsebbibi, oluşturucusu ve baş faili HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur’dur” diyerek hükümeti dikkatli atamalar yapmaya davet ettiler.

  HSYK savcılarından Başbakan Erdoğan a mektup #2

  "PARALEL YAPILANMANIN İÇERİSİNDE"

  Cumhuriyet savcıları Başbakan Erdoğan’a gönderdikleri mektupta şu ifadeye yer verdiler: “Bu şahıs yeniden hükümete yanaşıp yargıda oluşturduğu Paralel örgütlenme ve cuntayı korumaya çalıştığı yönünde çok ciddi bilgiler alınmaktadır. Okur’un bu yapıyı koruma girişimi, yargı camiasında büyük bir kaygı oluşturmuştur.”

  "CUNTAYI KORUMAK İÇİN İTTİFAK YAPARLAR"

  HSYK 1. Daire Başkanı İbrahim Okur’un yargıda oluşturduğu cuntayı korumak için herkesle ittifaka girebileceğine dikkat çeken savcılar mektuplarında şu görüşlerini dile getirdiler: “Kendini gizlemek için her türlü takiyyeyi yapar. Tüm güç odakları ile anlaşıp önlerinde eğilir gibi yapar ve her türlü tavizi verir. 25 Aralık’ta hükümete karşı bildiri yayımlarken, şimdi hükümet duruma hâkim olunca, hemen hükümete yanaşması gibi.”

  BOZDAĞ'A GÖNDERİLDİ

  İbrahim Okur’un açığa düşen paralel Örgüt üyesi hakim ve savcıları ihbar ettiğini öne süren savcılar şu iddiada bulundular: “Şimdi hükümete yakın davranıyor görünüp, cemaatçileri ihbar ediyorum diyerek paralel yapıyı korumaya, olmayanları karalamaya yönelik çalışmalar içerisinde olduğu yargı mensupları arasında ayyuka çıkmış bulunmaktadır. Sayın Adalet Bakanı ile görüşüp uzlaştığını herkese yaymaktadır. Sayın Başbakanım, şahsen yeniden yargıyı örgütlemesinin önüne geçmenizi istirham ediyorum.” Savcıların Başbakan Erdoğan’a gönderdikleri bu mektubun bir benzerini Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a da gönderdikleri öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir