Petrol
113.96
-0.18%
Euro
17.4455
-0.65%
Dolar
16.2805
-0.42%
Altın
975.63
0.31%
Borsa
2446
0.00%
Bitcoin
479.359
2.20%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu konuştu

  Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Şirin Payzın'ın sorularını cevapladı.
  • 11.10.2014 - 10:19
  Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu konuştu

  Kobani eylemleriyle yeniden gündeme gelen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu; “Bizim tabanımızdaki insanlar bu olayların içinde vardı. Bizim tabanımız evlerinde iş yerlerinde otururken saldıraya uğradılar” dedi.

  Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu konuştu İZLE

  PKK İLE KARŞI KARŞIYA MI GETİRMEK İSTİYORLAR

  Yapıcıoğlu, Şirin Payzın’ın “PKK ile sizi karşı karşıya mı getirmek istiyorlar?” sorusuna “Birileri kaşıyor olabilir, kaşımak isteyen birileri de olabilir. Bence bunların kaynağı yurt dışıdır. Ama bunların yurt içinde de uzantıları vardır” dedi. Hüda-Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Şirin Payzın’ın sorularını cevapladı.

  Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu konuştu #1

  NEDEN SOKAKTAYDINIZ

  Biz hiç bir yeri yakmadık, yıkmadık. Basında şöyle bir yaklaşım var. Hüdapar ile BDP tabanı arasında bir çatışyma var gibi gösteriyorlar. Aslında olaylar çok farklı. Bize yapılan saldırıların bilançosu yaklaşık 100. Sokakta iki partınin tabanı karşı karşıya gelmiş gibi bir algı var, bu yanlış. Sizin tabanınız sokakta yok muydu? Bizim tabanımızdaki insanlar bu olayların içinde vardı. Bizim tabanımız evlerinde iş yerlerinde otururken saldıray uğradılar. Dolasıyla olayların içerisinde bu şekilde varlar. Sokakta yoklar.

  POLİSLE İŞBİRLİĞİNİZ VAR MI

  Polisle işbirliği yaptımğımız doğru değil. HDP kendi tabanlarını sokağa çağırdıklarında biz bize saldırı yapılacak ihtimalini değerlendirdik. Bu güçlü bir olasılıktı. Bize hep IŞİD’İn, El nusra’nın uzantısı yaftalarını yapştırdılar.

  HÜDA PAR’ı HEDEFE KOYDUKLARI DOĞRU MU?

  Bize hep El nusra’ya adam gönderiyorlar diyorlar. Böyle bir şey olmadığını kendileri de çok iyi biliyorlar. IŞİD ile El Nusra ile ilişkimiz olamaz. Bu gösterilerde polis olayları yatıştırmaya yetmedi, bize yapılan saldırılar polisin yanında gerçekleşti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir