Euro
15.1699
-0.67%
Dolar
13.3899
-0.61%
Altın
793.96
0.05%
Borsa
2001
-0.50%
Bitcoin
477.689
-4.10%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Hükümet üyelerinden kaçırılan vekille ilgili açıklama

  CHP'li Hüseyin Aygün'ün PKK'lılar tarafından kaçırılmasının ardından hükümet üyeleri açıklama yaptı.
  • 13.08.2012 - 01:01
  Hükümet üyelerinden kaçırılan vekille ilgili açıklama

  Hükümet üyelerinden kaçırılan vekille ilgili açıklama #1

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK'lı teröristler tarafından kaçırılmasına hükümetten ilk açıklama Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik'ten geldi.

  Çelik, twitter hesabından yaptığı açıklamada "CHP Milletvekili Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması kabul edilemez. Bu bir terör eylemidir. PKK budur." dedi.

  BAĞIŞ DA AÇIKLAMA YAPTI

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da Hüseyin Aygün'ün kaçırılma olayı ile ilgili Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

  Bağış; '' Ülkemizin birlik, beraberlik ve huzurunu hedef alanlar asla başarılı olamayacaklar. Terörle iktidar ve muhalefet birlikte mücadele edeceğiz'' dedi.

  EKER: UMARIM ZARAR GÖRMEZ 

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün kaçırıldığı iddiası ile ilgili, "Çok üzücü bir olay umarım zarar görmez" dedi.

  Ankara'ya gitmek üzere geldiği Diyarbakır Havaalanında Aygün'ün kaçırılması iddialarıyla ilgili olarak AA muhabirine açıklama yapan Eker, kısa süre önce Tunceli Valisiyle telefonda görüşme yaptığını, bu sırada Milletvekili Aygün'ün eşinin de valinin yanında bulunduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

  "Eşiyle de görüştüm. Çok üzücü bir olay, umarım zarar görmez. Sayın Vali, Hüseyin Beyin o bölgeye gidip ziyaretlerde bulunacağı ile ilgili kendilerine haber verilmediğini söyledi. Kendi aracıyla gidiyor, o anda aracı durduruyorlar. Ama sadece onun aracına dönük bir şey. Orada başka araçlar gidip, geliyor. Görgü tanıkları varmış. Demek ki takip etmişler veya haber vermişler. Dolayısıyla onun aracını durduruyorlar. Diğer yanındakilerini gönderiyorlar. Bir süre tutacaklarını söylüyorlar. İnşallah bir zarar görmez. Temmenimiz o. Geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum."


  Görüş Bildir