Petrol
84.47
-0.47%
Euro
17.7653
0.43%
Dolar
18.5051
0.31%
Altın
963.4
-0.26%
Borsa
3268
0.09%
Bitcoin
353.615
-6.08%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C

  Hükümetin tiyatro formülü: Kıyak emeklilik ya da..

  İşte hükümetin tiyatro formülünde son aşamaya gelindi: Kıyak emeklilik, sözleşme ya da sözleşme...
  • 06.06.2012 - 08:13
  Hükümetin tiyatro formülü: Kıyak emeklilik ya da..

  Hükümetin tiyatro formülü: Kıyak emeklilik ya da.. #1

  İstanbul Şehir Tiyatroları'nın ardından Devlet Tiyatroları'nda (DT) yapılacak değişikliklere ilişkin son aşamaya gelindi. Seçenekler arasında tasfiye de var, emekliliğe özendirme de.

  ÇALIŞMA SÜRÜYOR

  Akşam gazetesinden Volkan Yanardağ'ın haberine göre; Başbakan Erdoğan'ın 'Özelleştireceğiz' dediği DT'lere ilişkin hazırlık, Başbakanlık ile Kültür ve Turizm Bakanlığı koordineli bir şekilde yürüyor. Çalışmanın bu ayın sonunda Bakanlar Kurulu'na gelmesi öngörülüyor. Değişikliğin sadece DT'leri kapsamadığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, Devlet Opera ve Balesi ile Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasını da içine alacağı belirtiliyor.

  SÖZLEŞME YA DA KIYAK EMEKLİLİK

  İyimser bakış açısına göre bakanlık bünyesindeki sanatçıların emekli olmaları için teşvik paketi yürürlüğe girecek. Emekli maaş ve ikramiyelerinde artış yapılacak. Boşalan kadrolar yerine sözleşmeli model getirilecek. Oyuna göre sanatçılarla sözleşme yapılacak.

  BİR OLASILIK DAHA VAR

  Masada karamsar bir olasılık da var. Buna göre, bakanlık bünyesinde bulunan tüm sanatçılar, belli bir süre zarfında tasfiye edilecek. Emeklilik teşviği yine yapılacak. Kurumların bünyesinde bulunan binalar, il özel idarelerine veya belediyelere devredilerek proje bazlı teşvikler sağlanacak.


  Görüş Bildir