Petrol
99.93
2.60%
Euro
18.5141
0.54%
Dolar
17.9486
0.45%
Altın
1.031
0.18%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
435.847
2.48%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C

  Hürriyet Erciş'e mahalle kuruyor

  Hürriyet gazetesi, depremin merkez üssü Van Erciş'e mahalle kuruyor. İlk bağış Doğan Grubu'ndan: 1 Milyon TL...
  • 26.10.2011 - 04:10
  Hürriyet Erciş'e mahalle kuruyor

  Hürriyet Erciş e mahalle kuruyor #1

   

  Doğan Grubu, Hürriyet gazetesinin Erciş'te kuracağı Hürriyet Evleri için 1 milyon TL bağışta bulundu. Hürriyet'in depremzedelerin prefabrik evlere yerleşmelerini amaçlayan kampanyası da büyük ilgi görüyor. Trabzonspor kampanyaya 83 bin lira, LC Waikiki de 82 bin 500 lira katkı yaptı. Limak Bitlis Çimento da 50 bin lira bağışladı.

  Büyük ilgi gördü

  Doğan Grubu, Hürriyet gazetesinin depremden en ağır hasarı alan Van'ın Erciş ilçesine kuracağı Hürriyet Evleri için 1 milyon TL bağışta bulundu. Bu bağışın 500 bin lirasını Doğan Holding, 300 bin lirasını Kanal D Televizyonu ve 200 bin lirasını Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş karşılayacak. Hürriyet'in depremzedelerin kış koşullarına prefabrik evlerde girmelerini amaçlayan kampanyası da ilk günden itibaren büyük ilgi gördü. Doğan Grubu'nun bağışının yanısıra Trabzonspor kulubü kampanyaya 83 bin lira katkıda bulundu. Limak Bitlis Çimento şirketi 50 bin lira bağışlarken, tekstil ve hazır giyim firması LC Waikiki, 10 ev karşılayacak şekilde 82 bin 500 lira katkı yaptı. Dün 3 ayrı hesapta toplanan para da 41 bin 437 TL'ye ulaştı. Kampanyadaki bağış miktarı 1 milyon 256 bin lirayı aştı. Bu miktarla ilk günden 152 ev inşa edilebiliyor.

  Banyo, tuvalet, mutfak var

  Kış koşullarına dayanıklı, mutfağı, banyosu ve tuvaleti olan evler, evsiz kalan vatandaşlara sıcak bir yuva olacak. Kurulacak evlerde 5 kişi barınabiliyor. Daha kalabalık aileler için banyosuz ve tuvaletsiz evler de var. Bunlar da Hürriyet evlerine monte edilerek kullanılacak. Evlerin içinde mutfak da bulunuyor. Böylece vatandaşlar kendi yemeklerini yapabilecekler ve bir merkezden yemek zorunda kalmayacaklar. Evler 10 yıl dayanıklı ve daha sonra Kızılay tarafından toplanarak başka afetlerde de kullanılabiliyor.

  Dünya standartlarında

  Yapı malzemesi ve ısı izolasyonu yönünden uluslararası standartlara sahip yaşam üniteleri olarak üretilen evler, modüler ve prefabrik açıdan uluslararası standartlara uygun çelik konstrüksiyonlarla üretiliyor. Çatı sistemleri yağmur suyu giderine sahip, standart düşük eğimli çatı olarak tasarlanmış. Kapı ve pencereler de standartlara uygun tasarlanmış. Duvarlar poliüretan izolasyon ile kaplanmış. Duvar panel kalınlıkları dış panel 4.1, iç panel 4.1 santimetre. Taban ve tavanda 5 santimetre kalınlığında cam yünü içeren yapı malzemeleri kullanılıyor. Zeminde PVC zemin malzemesi, konteynerler içerisinde aydınlatma ve elektrik sistemleri için; kablo yolları, gerekli tüm elektrik bağlantıları, prizler, spot ve tavandan aydınlatma elemanları bulunuyor. Evlerin içinde termosifon, duş, duş perdesi, ayna ve havluluk da mevcut.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir