Euro
15.1619
-0.45%
Dolar
13.6119
-0.28%
Altın
786.0350
-0.26%
Borsa
1998
2.38%
Bitcoin
515.625
1.20%
1ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 1 C
  Hüseyin Aygün ifade verdi

  Hüseyin Aygün ifade verdi

  PKK'lı teröristlerce kaçırılan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün savcıya ifade verdi
  • 16.08.2012 - 18:02

  Hüseyin Aygün ifade verdi #1

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün serbest bırakılmasının ardından savcıya ifade verdi. İfadesinde teröristlerden birini fotoğraflardan da gösteren Aygün yaşananları anlattı .

  CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, kaçırılmasına ilişkin soruşturma kapsamında savcıya ''müşteki'' sıfatıyla verdiği ifadede, ''İki gün boyunca beni silah zoruyla kaçırıp alıkoyan, özgürlük ve güvenliğime tehdit oluşturan PKK mensuplarından davacı ve şikayetçiyim'' dedi.

  Tunceli Adliye Sarayı'nda Cumhuriyet Savcısı Osman Altınkaya'ya ''müşteki'' sıfatıyla, 4 sayfalık ifade veren Aygün, savcıya teröristlerce alıkonulması olayına ilişkin bilgiler aktardı.

  DAVACI VE ŞİKAYETÇİYİM

  Savcılıkta kendisine gösterilen albümdeki terörist fotoğraflarını inceleyen ve kendisini kaçıran teröristleri teşhis etmeye çalışan Aygün, ifadesinde şunları söyledi:

  ''Bana gösterilen albümde bulunan fotoğrafları tek tek inceledim. Bu fotoğraflar içerisinden 11. sırada bulunan kişiyi, 'Azad' kod adlı PKK'lıya benzettim. Ancak tam ve net bir biçimde teşhis ettiğimi söyleyemem. 132'nci sırada bulunan kişinin beni kaçıran PKK'lılar içerisinde yer almadığını kesin bir biçimde söyleyebilirim. İki gün boyunca beni silah zoruyla kaçırıp alıkoyan, özgürlük ve güvenliğime tehdit oluşturan PKK mensuplarından davacı ve şikayetçiyim.''


  Görüş Bildir