Euro
9.5132
-0.12%
Dolar
7.9951
-0.13%
Altın
464.92
-0.06%
Borsa
1.321
0.51%
10ºC
İstanbul
Bulutlu 10 C

  Hüseyin Çelik'ten Gökçek açıklaması

  AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Melih Gökçek ile ilgili sözlerinin çarpıtıldığını söyledi.
  • 29.10.2013 - 11:19
  Hüseyin Çelik'ten Gökçek açıklaması

  Hüseyin Çelik ten Gökçek açıklaması #1

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 'Melih Gökçek de kıyamete kadar belediye başkanı olarak kalmayacaktır' şeklindeki açıklamasını 'AK Parti de Melih Gökçek'ten rahatsızdır' diye yorumlayanlara tepki gösterdi.

  'OKUDUKLARINI ANLAMAMIŞLAR'

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, 'Sayın Melih Gökçek'i çok ama çok başarılı buluyorum. Ankara'da oturan birisi olarak da yaptığı hizmetleri takdirle yad ediyorum. Kendisiyle aynı partinin çatısı altında siyaset yapmaktan da büyük bir keyif alıyorum' dedi.

  Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, geçen hafta AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlediği bir basın toplantısında, ODTÜ arazisinden geçen yolla ilgili yaptığı bazı değerlendirmelerin, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek aleyhinde maksatlı bir biçimde kullanıldığını belirtti. Çelik, basın toplantısında söylediği 'Melih Gökçek de kıyamete kadar belediye başkanı olarak kalmayacaktır' cümlesinin önüne ve arkasına bakmayıp 'Bakın AK Parti yönetimi de Melih Gökçek'ten rahatsızdır' şeklinde yorum yapanlar olduğunu belirterek 'Bunlar ya art niyetli ya da okuduğunu anlamayanlardır' diye konuştu.

  'ÇOK AMA ÇOK BAŞARILI BULUYORUM'

  Çelik, kendisinin aksine Melih Gökçek'i çok ama çok başarılı bulduğunu vurgulayarak sözlerini şöyle tamamladı: 'Ankara'da oturan birisi olarak da yaptığı büyük hizmetleri takdirle yad ediyorum. Kendisiyle aynı partinin çatısı altında siyaset yapmaktan da keyif alıyorum. Birilerinin Sayın Gökçek'in hukuka aykırı davrandığı gibi bir iddiası varsa yargıya başvurma yolu açıktır. Esas kanunsuzluk, yapılan fiili ve fiziki engelleme çabasıdır'

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir