Euro
15.3554
0.74%
Dolar
13.5998
0.91%
Altın
803.0710
0.24%
Borsa
1954
0.47%
Bitcoin
526.757
5.56%
-0ºC
İstanbul
Çok bulutlu -0 C

  İbadet etmek isteyene hizmette sınır yok

  Diyanet, ibadetini gerçekleştirmek için "camiye gidemeyen" hastalar için din görevlilerini hastaneye yollayacak.
  • 28.08.2012 - 09:34
  İbadet etmek isteyene hizmette sınır yok

  İbadet etmek isteyene hizmette sınır yok #1

  Diyanet İşleri Başkanlığı, ibadetini gerçekleştirmek için "camiye gidemeyen" hastalar için din görevlilerini hastaneye yollayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı ile imzaladığı protokole göre hastanelerde de din hizmeti verecek.

  DİN GÖREVLİLERİ HASTANEYE

  Bugün gazetesinde yer alan habere göre, Sağlık Bakanlığı ile protokol imzalamaya hazırlanan Diyanet'in yeni hedefi hastanelerde etkin bir şekilde çalışma yapmak. Buna göre, ilk olarak camiye "gelemeyen" vatandaşlar için din görevlileri hastanelere gönderilecek. Sadece hastanelere yapılan uygulamayla yetinmeyen Diyanet İşleri, cezaevindeki vatandaşlara da din görevlileri ile daha etkin biçimde ulaşmanın yollarını arıyor.

  CEZAEVLERİNE KUR'AN HİZMETİ

  Buna göre cezaevleri için de özel çalışmalar gerçekleştirecek olan Diyanet, bu çerçevede başta cezaevleri olmak üzere Kuran öğretim programları hazırlanacak. Ayrıca cezaevlerinde din hizmeti veren cezaevi vaizleri ve Diyanet İşleri Başkanlığı personeline Adalet Bakanlığı ile işbirliği yapılarak hizmet içi eğitim kursu da verilecek.

  DİYANET TEMSİLCİLERİ SIK SIK TELEVİZYONDA YER ALMALI

  Yaygınlığını artırmak için hemen her fırsatı değerlendiren ve son dönemde birçok konuda açıklamalar yapan Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bir diğer hedefi de medyada yer alan dini programlarda Diyanet İşleri Başkanlığı temsilcilerinin sık sık yer almasını sağlamak olacak. Hizmet ve faaliyetlerini toplumun tüm kesimlerine ulaştırmayı hedeflediğini belirten Diyanet İşleri Başkanlığı, bunun için ise Facebook ve Twitter’dan da yararlanacak.


  Görüş Bildir