Euro
15.2176
-0.65%
Dolar
13.4001
-0.96%
Altın
792.8120
0.42%
Borsa
2,042.08
3.14%
Bitcoin
567.501
-0.57%
3ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 3 C

  İBB ile Kadıköy Belediyesi arasında Atatürk posteri krizi

  Bağdat Caddesi'ne 29 Ekim nedeniyle Atatürk posteri asmak isteyen Kadıköy Belediyesi, İBB tarafından engellendi
  • 22.10.2012 - 14:58
  İBB ile Kadıköy Belediyesi arasında Atatürk posteri krizi

  İBB ile Kadıköy Belediyesi arasında Atatürk posteri krizi #1

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını her yıl Bağdat Caddesi ’nde ‘Cumhuriyet’e bağlılık yürüyüşü’ ile kutlayan Kadıköy Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında caddenin süslenmesi konusunda gerginlik yaşandı.

  Kadıköy Belediyesi’nin caddeye bayram, Atatürk posteri ve Kadıköy Belediyesi’nin amblemini asma çalışmaları İBB görevlileri tarafından engellenince ekipler karşı karşıya geldi. Kadıköy Belediyesi’nin konuyu sosyal medyada paylaşmasının ardından gelen tepkiler üzerine Büyükşehir Belediyesi’nin engellemeyi kaldırdığı bildirildi.

  “ATATÜRK POSTERLERİNİN ASILMASI ENGELLENMEK İSTENDİ"

  Kadıköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada her yıl Cumhuriyet Bayramı öncesi başta Bağdat Caddesi olmak üzere ana arterler ve bazı bölgelerin Türk Bayrağı, Atatürk Posteri ve Kadıköy Belediyesi amblemi ile süslendiği belirtilerek:

  Bağdat caddesi, Büyükşehir belediyesinin sorumluluğunda. Bu nedenle Büyükşehir belediyesi oradaki direkleri ve caddeyi süslememizde her yıl sorun çıkarıyor. Süsleme ve bayraklama çalışmalarına engel oluyor. 2009’da da caddenin elektrikleri kesilmişti. Bu yılda gece ekiplerimiz çalışma yaparken, yani Atatürk posterleri asarken ekipler engellemek istedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu yıl caddeye sadece Türk Bayrağı ve kendi bayraklarını asmış. Kadıköylüler buna tepki gösterdi. Bize ‘Atatürk posterleri’ de asılsın isteği geldi. Çünkü Büyükşehir Atatürk posterleri asmadı. Ekiplerimiz Atatürk posterleri asarken, müdahale edildi. Sosyal medyada gündeme gelince halk büyük tepki gösterdi ve bize destek verdi”

   

   

   


  Görüş Bildir