Petrol
97.06
0.01%
Euro
18.4122
-0.01%
Dolar
17.8681
-0.01%
Altın
1.029
-0.02%
Borsa
283
0.00%
Bitcoin
429.492
2.35%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C
  İbrahim Uslu: Haşim Kılıç Yüce Divan'da yargılanmalı

  İbrahim Uslu: Haşim Kılıç Yüce Divan'da yargılanmalı

  ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın yargılanması gerektiğini öne sürdü.
  • 29.04.2014 - 04:28

  İbrahim Uslu: Haşim Kılıç Yüce Divan da yargılanmalı #1

  Anayasa Mahkemesi'nin Twitter kararı ile Anayasa'yı ihlal ettiğini öne süren Uslu, şunları söyledi:

  "HAŞİM KILIÇ YÜCE DİVAN'DA YARGILANMALI"

  "Haşim Kılıç'ın yargılanması gerekir. İç hukuk yolları tüketilmeden Twitter kararı verildi. Bu kararın alınmasında Sayın Haşim Kılıç'ın özel çabaları çok etkili oldu. Ama Twitter ile ilgili müracaatın kabul edilmesi ve karara bağlanması, 12 Eylül referandumunda kabul edilen anayasal düzenlemenin açıkça ihlal edilmesi neticesinde mümkün olmuştur. Anayasa kuralının bizzat Anayasa Mahkemesi Başkanı ve bazı üyeleri tarafından ihlal edilmesinin bir suç teşkil edip etmediğinin dava konusu olması gerekir. Sayın Haşim Kılıç'ın Yüce Divan'da yargılanabilmesi için gerekli prosedürler işletilmeli"

  Haşim Kılıç'tan AYM kararları için açıklama İZLE

  "EVİNDE TV OLMAYAN HAŞİM KILIÇ'A CHP'Lİ NİYE OY VERSİN"

  İbrahim Uslu, AK Parti ve Hükümet politikalarının belirlendiği "Strateji Ekibi"nde yer alan isimler arasında bulunuyor. Başbakan Erdoğan'ın aday olduğu takdirde ilk turda Cumhurbaşkanı seçileceğini savunan Uslu, ismi Köşk için geçen Kılıç'a," Cumhurbaşkanlığına niyetlenme" çağrısı yaptı.

  Kılıç'ın Köşk motivasyonuyla böyle davranışlar sergilemiş olabileceğini ancak seçimde hiçbir şansı olamayacağını öne süren Uslu, "Tüm bu yaşananlardan sonra Sn. Kılıç ancak Gülen Hareketi-CHP ittifakının adayı olabilir. Ama ben CHP seçmeninin de bundan çok mutlu olacağını düşünmüyorum. Hangi CHP'li daha Anayasa Mahkemesi üyesi seçildiği aşamada evinde televizyon olup olmadığı tartışılmış ve bazı rivayetlere göre bir gece yarısı çatısına anten takılıp evine televizyon alındığı iddia edilen birisine oy vermeye gönüllü olabilir ki? Haşim Kılıç'ın CHP'de hiçbir karşılığı olamaz" diye konuştu.

  İbrahim Uslu: Haşim Kılıç Yüce Divan da yargılanmalı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir