Petrol
93.9
0.56%
Euro
18.2316
-0.12%
Dolar
17.9576
0.00%
Altın
1.026
-0.10%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
436.465
-0.73%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C
  İçeride Erdoğan konuştu dışarıda gözaltı vardı

  İçeride Erdoğan konuştu dışarıda gözaltı vardı

  Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Üniversitesi'ne gelmesi nedeniyle protesto düzenleyen 37 öğrenci gözaltına alındı.
  • 12.10.2011 - 14:49

  İçeride Erdoğan konuştu dışarıda gözaltı vardı #1

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı İstanbul Üniversitesi Akademik Yıl Açılış töreninin yapıldığı Fen Fakültesi'ndeki Cemil Birsel konferans salonuna girmek isteyen bir grup öğrenci ile polis arasında arbede yaşandı. Polis, eylemci grubu karga tulumda gözaltına aldı.

  BERNA İLE FERHAT DA ORADAYDI

  Başbakan Erdoğan, salonda bulunduğu sırada Fen Fakültesi yakınında toplanan Gençlik Federasyonu üyesi yaklaşık 10 kişi pankart açarak parasız eğitim ve füze kalkanı protestosu yaptı. Grup içerisinde Roman Çalıştayı'nda parasız eğitim pankartı açarak gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Ferhat Tüzel ile Berna Yılmaz da vardı. Bir basın açıklaması yapan öğrenciler açıklamanın ardından Çevik Kuvvet ekipleitini geçerek okullarına gitmek istedi. Bu sırada Ferhat Tüzel ile Berna Yılmaz gruptan ayrıldı.

  POLİS MÜDAHALE ETTİ

  Ancak çevik kuvvet polisleri buna izin vermeyince polislerle öğrenciler arasında arbede yaşandı. 'Parasız eğitim istiyoruz ' sloganı atan öğrenciler , karga tulumba gözaltına alındı. Öğrenciler gözaltının ardından polis minibüsüne bindirilerek olay yerinden götürüldü.

  İçeride Erdoğan konuştu dışarıda gözaltı vardı #2

  37 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI

  Protesto gösterisi düzenleyen 37 öğrenci gözaltına alındı. Erdoğan, buradaki törenin ardından Halkalı'daki Sabahattin Zaim Üniversitesi'ne ilerlerken Öğrenci Kolektifleri üyesi olduğu belirtilen bir kişinin protestosuyla karşılaştı.      

  YUMURTALI SALDIRI DÜZENLENDİ

  Erdoğan'ın konvoyunun Vezneciler Caddesi'nden geçtiği sırada sloganlar atarak makam aracına yaklaşan bir kişi yumurta fırlattı. Protestocuya hemen polis ekipleri müdahale etti. Protestocu gözaltına alındı.    

  SABAH DA 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

  Sabah saatlerinde de yine salona girmeye çalışan 3 öğrenci gözaltına alınmıştı.

  BAŞBAKAN PROTESTO EDİLDİ

  10 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINDI


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir