Euro
10.0694
-0.1%
Dolar
8.5527
-0.13%
Altın
496.26
-0.26%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
274.140
-0.62%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  İdris Naim'den CHP'li adaya destek AK Parti'ye eleştiri

  İdris Naim'den CHP'li adaya destek AK Parti'ye eleştiri

  İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin katıldığı programda CHP Çekmeköy Belediye Başkan adayına destek verirken Ak Parti'yi eleştirdi.
  • 23.03.2014 - 17:46

  İdris Naim Şahin CHP'li aday Seyfettin Yıldırım'la ilgili olarak, "Bu buluşmamız şüphesiz önümüzdeki hafta birlikte idrak edeceğimiz yerel seçimin öncesinde bir hasbihalde bulunma amacıyla düzenlenmiş bir buluşma. Bu buluşma aynı zamanda bir insani buluşmadır. Bu buluşmada bir değerli hemşehrimizi yakından tanımak, tanıtmak ve anlatmak gayreti içinde oluyoruz" dedi. 

  İdris Naim den CHP li adaya destek AK Parti ye eleştiri #1

  İdris Naim'den CHP'li adaya destek AK Parti'ye eleştiri - İZLE

   ''HERKES TARAFINDAN GÜVEN DUYULAN BİRİ''

  Şahin CHP adayının herkes tarafından güven duyulan birisi olduğunu belirterek "Seyfettin Yıldırım kardeşimize herkesin bir güveni varsa, var Allah'a şükür, benim ve Oktay Ekşi'nin iki güveni iki sevgisi iki aşkı var" şeklinde konuştu. 

  ''BİZİM DERDİMİZ SİYASİ PARTİ DERDİ DEĞİL''

  CHP Milletvekili Oktay Ekşi'nin de katıldığı programda konuşan, eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin gündeme dair önemli açıklamalarda da bulundu. İsim vermeden AK Parti hükümetini eleştiren Şahin, "Bizim derdimiz bir siyasi parti derdi değil. Siyasi partilere saygı duyuyoruz, iyi ki varlar. Çünkü tek bir parti her zaman tehlikelidir nitekim o tehlikenin varlığını şu günlerde de ne yazık ki sıcağı sıcağına yaşıyoruz" dedi.

  ''AĞIZDAN ÇIKANLARI KULAKLAR DUYMUYOR''

  Seçim meydanlarında kullanılan üslubu da eleştiren Şahin, "Ağızdan çıkanı kulaklar maalesef duymuyor, ihtiras, iktidar hırsı, dünya hırsı insanları bu kadar çileden çıkarmamalı. Bu kadar da kendinden geçirmemelidir. Mesele memleket meselesiyse amenna, ama öyle olmadığı çok açık seçik görünüyor. Mesele iktidar, mesele ihtirastan ibaret. Kin nefret ve öc duygusuyla yola gidilmez" diye konuştu. 

  ''BU MEMLEKETİN BİR TANE ÖCALAN'I VARDIR''

  Konuşmasına sert sözlerle devam eden Eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, "Bu memleketin bir tane Öcalan'ı vardır, ama bir tane de öc almak için yola çıkmış birine ihtiyacı yoktur" şeklinde konuştu. 

  ''BÖYLE BİR ŞEY SİYASETİN TARİHİNDE YOK''

  İdris Naim Şahin konuşmasının son bölümünde, geçmiş günlerde bir gazetede yayınlanan haberi hatırlatarak "AK Partiyle Güleni bitirme planı adıyla yayınlanan haberde yan yana olacaksın, ama bugün mitralyözlerle bütün silahlarınla karşı karşıya gelip savaşacaksın. Bir siyasi parti olmayan sosyo-kültürel bir grubu, devletin imkanlarıyla karşına alıp, ona adeta savaş açacaksın. Açmak bir tarafa büyük savaşın haberini bu günden vereceksin. Öç duygularıyla yola gideceksin, böyle bir şey siyasetin tarihinde de yok medeni hayatın tarihinde de yok" dedi.

  İdris Naim Şahin'e konuşmasının ardından 52 numaralı Fatsaspor forması hediye edildi. Şahin programın sonunda, etkinliğe katılanlarla toplu fotoğraf çektirdi. 

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir