Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
30ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 30 C
  İdris Naim'i protesto eden AK Partili vekil

  İdris Naim'i protesto eden AK Partili vekil

  Son genel seçimlerde Ordu'dan İstanbul'a kaydırılan vekil Bakan Şahin'i protesto için 19 aydır sakallarını kesmiyor..
  • 27.01.2013 - 14:12
  İdris Naim'i protesto eden AK Partili vekil

  İdris Naim i protesto eden AK Partili vekil #1

  Radikal'den Ömer Şahin, mini kabine revziyonunda İçişleri Bakanlığı'ndan alınan İdris Naim Şahin'e tepki olarak 19 aydır sakllarını kesmeyen  AK Parti İstanbul milletvekili Enver Yılmaz'ın ilginç hikayesini yazdı.

  ŞAHİN ORDU'NUN GÜREŞ AĞASI DA OLMUŞTU

  İdris Naim Bey tıpkı Binali Yıldırım, Ömer Dinçer, Veysel Eroğlu gibi Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir kadrosundan siyasete taşıdığı isim. AK Parti'nin kurucu kadrosundan. İlk iki dönem milletvekili olarak tercihi 'doyduğu' kent İstanbul oldu. 'Doğduğu' yer Ordu ile ilişkisi daha çok kültürel boyutta kaldı. Yaz ayları köylüleri buluşturmak için 'komşu günü' düzenledi. Atı ve ata sporlarını sevdiğini biliyoruz. Yaz ayları festivallere katıldı. Ordu'nun 'Güreş Ağa'sı da oluvermişti.

  İdris Naim i protesto eden AK Partili vekil #2
  Ak Parti milletvekili Enver Yılmaz, İdris Naim Şahin'in Bakan olduğu dönemde protokolde sivil kıyafetiyle yer almıştı.

  ORDULU ENVER YILMAZ İSTANBUL'A GÖNDERİLDİ

  2011 seçimlerine girerken İdris Naim Bey'e 'Güreş Ağa'sı olduğu memleketi Ordu'ya dönüş yolu göründü. Eski Enerji Bakanı Hilmi Güler'in yerine Ordu listesinin başına yerleşti. Bir nevi 'siyaset ağa'sı olmuştu. Listeyi de şekillendirdi. Tabanda sevilen ve 2 dönemdir Ordu milletvekili olan Enver Yılmaz'ı istemiyordu. Enver Yılmaz, Başbakan'ın da güvendiği genç siyasetçilerdir. Partinin teşkilat başkan yardımcısıydı. Yine de çiziği yemişti İdris Bey'den. Kendisi 'Ordu liste başı' olurken Enver Yılmaz İstanbul'a gönderildi. Bu durum Yılmaz'a çok dokundu. O günden sonra Şahin'le konuşmadı. Mecbur kalmadıkça aynı ortamda bulunmadı.

  PROTESTOYU BIRAK TELKİNLERİNE KULAK ASMADI

  Küskünlük, kırgınlık, Şahin İçişleri Bakanı olunca siyasi tarihte eşine az rastlanan bir eyleme dönüştü. Sakal bırakmıştı. 'Hacı' sakalına benzemiyordu. Görenler şaşırdı. Bunun protesto amaçlı olduğunu yakın dostları dışında kimseye söylemese de kulaktan kulağa yayıldı. Başbakan Erdoğan da öğrenmişti. Partiden gelen "Barışın artık", "Protestoyu bırak" telkinleri sonuç vermedi. Yılmaz, "O, bakanlıktan gidene kadar sakalı kesmeyeceğim" diyordu. İdris Bey, dün itibariyle bakanlığı devretti. Enver Bey'in sakalı kesip kesmeyeceğini salı günü AK Parti Grup toplantısında göreceğiz.

  Görüş Bildir