Petrol
94.9
0.06%
Euro
18.2106
0.13%
Dolar
18.5801
-0.02%
Altın
1.026
0.33%
Borsa
3554
1.99%
Bitcoin
373.737
-0.94%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  İhsan Özkes'ten AK Parti'ye Yezid'li yanıt

  CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes AK Parti'nin iddialarına sert bir dille yanıt verdi.
  • 09.05.2013 - 14:50
  İhsan Özkes'ten AK Parti'ye Yezid'li yanıt

  İhsan Özkes ten AK Parti ye Yezid li yanıt #1

  CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan'ın "Bize başvurdu, aday yapmadık" sözlerine ilişkin bir açıklama yaparak, "Emekli bir müftü olarak CHP milletvekili olduğum sürece daha çok iftiralar, hileler ve entrikalar, karalamalar, baskılar görürüm. Hiçbir iftiraya ve baskıya boyun eğmedim, eğmeyeceğim" dedi.

  ''BEN BU FİLMİ SAYLAN'IN CENAZESİNDE DE YAŞADIM''

  Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Özkes, "Ben bu filmi 1999 yılında DSP'den Üsküdar Belediye Başkan adayı olduğumda yaşadım. 2009 yılında rahmetli Türkan Saylan'ın cenaze namazını kıldırdığımda da yaşadım. Şimdi de yaşıyorum" diyerek şöyle devam etti:

  ''ZULME RIZA ZULÜMDÜR''

  "Bu nedenlerle Daraltılan Din, Tartılan İman ve Emevi Siyaseti- Dinin Saltanata Dönüşmesi kitaplarını yazdım. Hacı, hoca kesimini kimi siyasetçiler kendi cebinde sanıyor. Halbuki öyle hocalar vardır ki tarih boyunca iktidarın zulümlerine ne pahasına olursa olsunlar karşı durmuşlar, asla boyun eğmemişlerdir. Hiçbir dünyalık onları haksızlıklara razı kılamamıştır. Çünkü onlar zulme rızanın zulüm olduğuna inanmışlardır. Haksızlık karşısında susmamışlardır. Dilsiz şeytan olmamışlardır. Emevi saltanatının baskı ve şiddetine karşı durarak canını feda eden İmam-ı Azam'ın yolunda olmuşlardır.

  ''EMEVİ SİYASETİ'' HATIRLATMASI

  Emevi siyasetinde, kendilerine karşı olanlar özellikle bir din adamı ise hedef haline gelir, korkulu rüya olur. Çünkü damardan giren, onların kimyasını bozan, kedi argümanlarıyla vuran birinden çok rahatsız olurlar. Emevi siyasetinin kuralları vardır. Kendilerine çekmek için her türlü yöntem uygulanır. Bu mümkün olmuyorsa, bertaraf etmek için her türlü yola girilir. Çünkü o artık bir düşmandır. Düşmanı bertaraf etmek için de her türlü hile ve entrika caizdir. Buna dini bir kılıf da bulunmuştur. Zira kendileri Allah adına hareket etmektedirler. Kendilerine karşı olan herkes de Allah'a karşıdır. Bu durumda onunla savaş etmek, savaş esnasında hileye başvurmak vacip olmuştur. Yalan, iftira, baskı, tehdit ve öldürme dahil her şey meşrudur."

  ''YEZİD ZİHNİYETİ'' BENZETMESİ

  Yezid'in bu gerekçelerle Hz. Hüseyin'i hunharca şehit ettiğini ifade eden Özkes, "Yezid zihniyetinin temsilcileri hep olmuştur. İslam dünyasını mahveden de bu zihniyettir. Bana yapılan iftira ile karşılaştığımda Kays bin Sad'e yapılanları hatırladım. Maalesef değişen bir şey yoktu. Taktik aynıydı. Hiçbir iftiraya ve baskıya boyun eğmedim, eğmeyeceğim" dedi.


  Görüş Bildir