Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
471.900
-2.03%
18ºC
İstanbul
Çok bulutlu 18 C

  İhsanoğlu'na sana oyumuzu vermeyeceğiz tepkisi

  Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, tarihi Koza Han’da düşme tehlikesi anlattı. Ayağı merdivenlere takılan İhsanoğlu’nu yere kapaklanmaktan korumaları kurtardı.
  • 12.07.2014 - 14:51
  İhsanoğlu'na sana oyumuzu vermeyeceğiz tepkisi

  Muhalefetin desteklediği Cumhurbaşkanı adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Atatürk Hünkar Köşkü’nün ardından tarihi Koza Han’ı ziyaret etti.

  İhsanoğlu na sana oyumuzu vermeyeceğiz tepkisi #1

  Ekmeleddin İhsanoğlu'nun ayağı merdivenlere takıldı

   

  Esnafı gezerek sohbet eden İhsanoğlu merdivenlerden çıkarken ayağı takıldı. Yere kapaklanmaktan koluna giren korumaları tarafından kurtarılan İhsanoğlu, hiçbir şey olmamış gibi ziyaretlerini sürdürdü.

  "BUGÜN İMTİHANI KAZANDIK"

  Cumhurbaşkanı adayı İhsanoğlu, Bursa Tarihi Çarşı ve Hanlar Birliği Başkanı Muhsin Özyıldırım’ı da ziyaret etti. Özyıldırım, “Esnaf tabirlerinde kazançlarımızı, cirolarımızı ekmek parası, dükkanlarımızı ekmek teknesi, hatta siyaseten de ekmek partisi şeklindeki terimler, bize sloganınız olan, ‘ekmek için Ekmeleddin’ sözlerini hatırlattı” diye konuştu. Bunun üzerine Prof. Dr. İhsanoğlu, “Bugün imtihanı kazandık. Ekmek için Ekmeleddin sloganını nasıl tutturduk” cevabını verdi.

  İHSANOĞLU’NA TERKİ

  Daha sonra İhsanoğlu, Tophane’deki Osmanlı devletinin kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi’nin türbesini ziyaret etti. Elinde AK Parti bayrağı bulunan bir kişi, “Bu ülkede demokrasi var. Oyumuzu sana vermeyeceğiz” diyerek İhsanoğlu’na tepki gösterdi. Polis tarafından uzaklaştırılan adamın ardından türbedeki bir kadının da İhsanoğlu’na tepki göstermesi dikkatlerden kaçmadı.

  İhsanoğlu, öğle namazını da Ulucami’de kıldı. Namazın ardından İhsanoğlu cami avlusundaki bir kızla selfie fotoğrafı çektirdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir