Euro
9.9954
-0.41%
Dolar
8.4159
-0.26%
Altın
489.36
-0.59%
Borsa
1.398
0.35%
Bitcoin
335.980
-3.25%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C
  İl il Türkiye'nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası

  İl il Türkiye'nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası

  Türkiye'deki kanser ve kalp rahatsızlığına bağlı ölümlerin en çok olduğu iller araştırması
  • 10.05.2012 - 18:05

  İl il Türkiye nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası #1

  Türkiye nüfusu yaşlanıyor.. 1960 yılında nüfusun yüzde 3’ü 60 yaşın üzerindeyken, bugün bu oran yüzde 10’a yükseldi. 2011 yılı nüfus verilerine göre, Türkiye’nin 60+ nüfusu yaklaşık 7.4 milyon. NTVMSNBC’de yer alan araştırmada Türkiye’deki ölümler ve nedenleri il il aktarıldı.

  ALZHEİMER HASTALIĞI

  Türkiye’deki Alzheimer rahatsızlığın haritasına bakıldığında hastalığın en yüksek oranda görüldüğü iller şöyle: Ankara, Sivas, Çankırı, Kastamonu, Erzurum, Erzincan, Bitlis, Aydın, Denizli, Burdur, Diyarbakır.

  İl il Türkiye nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası #2

  BEYİN KANAMASI HARİTASI

  Türkiye’de sıkça rastlanan bir diğer rahatsızlık olan beyin kanamasının en çok görüldüğü iller şöyle: Bursa, İstanbul, Afyon, Isparta, Aksaray, Van, Trabzon, Rize..

  İl il Türkiye nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası #3

  KALP HASTALIKLARI VE KALP KRİZİ

  Ölüm nedenleri araştırmasında kalp hastalıkları ve kalp krizi birinci sırada yer alıyor. Öyle ki bu oran Türkiye bazında yüzde 45’e kadar yükseliyor. Kalp rahatsızlığı ve kalp krizinin en çok yaşandığı şehirler ise şöyle: Sivas, Tokat, Odu, Şanlıurfa, Kilis, Gaziantep, Manisa, Kırıkkale, Bilecik, Düzce, Tunceli, Bitlis, Siirt..İl il Türkiye nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası #4

  KANSER HARİTASI

  Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü’nün hazırladığı yaşlılık haritasına göre kansere bağlı ölümlerin en yüksek olduğu iller şöyle: Ankara, İzmir, Artvin, Elazığ, Gümüşhane, Düzce..

  İl il Türkiye nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası #5

  SOLUNUM YOLLARI RAHATSIZLIĞINA BAĞLI ÖLÜMLER

  Araştırmaya göre, solunum yolları rahatsızlığı nedeniyle ölüm oranlarının en yüksek olduğu iller şöyle: Edirne, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Muğla, Adana, Kahraman Maraş, Malatya, Kütahya, Balıkesir..

  İl il Türkiye nin kanser ve kalp krizi ölüm haritası #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir