Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5284
-0.05%
Dolar
16.8061
-0.12%
Altın
977.14
-0.07%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
335.595
2.96%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Ilıcak: İşin ucu Büyükanıt'a ulaşacak

  Ilıcak: İşin ucu Büyükanıt'a ulaşacak

  Nazlı Ilıcak, işin ucunun Yaşar Büyükanıt'a ulaşacağını iddia etti.
  • 19.02.2012 - 05:36

  Ilıcak: İşin ucu Büyükanıt a ulaşacak #1

  Antalya'da 'Her Taşın Altında 'The Cemaat' mi Var?' kitabına ilişkin söyleşiye katılan Gazeteci Nazlı Ilıcak, Ergenekon'un bir numarası olarak genelkurmay başkanlarını gösterirken, işin ucunun Yaşar Büyükanıt'a ulaşacağını ve oradan kurtulamayacağını söyledi.

  Antalya'da bu yıl ilki düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı kapsamında, Antalya Kültürlerarası Diyalog Merkezi'nin (AKDİM) konuğu olarak, 'Her Taşın Altında 'The Cemaat' mi Var?' isimli kitabın yazarı Gazeteci Nazlı Ilıcak, Talya Convention Center'da söyleşiye katıldı. Gazeteci Erkam Tufan Aytav ile birlikte söyleyişe katılan Ilıcak, cep telefonu ile salonu görüntüledikten sonra, fotoğrafları Twitter hesabında paylaştı. Söyleşiye Manavgat Kaymakamı Fatih Kocabaş, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Aygün, AK Parti İl Başkanı Mustafa Köse ve çok sayıda dinleyici katıldı. Bu kitabı yazma nedeni olarak Ergenekon davasına ilişkin hep Gülen cemaatinin hedef alındığını gösteren Nazlı Ilıcak, katılımcıların sorularını yanıtladı.

  ILICAK: CEMAATE DOKUNAN YANMIYOR!..

  BAŞBUĞ'A OLAYLARIN ÜSTÜNÜ ÖRTME SUÇLAMASI

  Islak imza, internet siteleri, andıç ve darbe iddialarına ilişkin İlker Başbuğ'un yargılanmasını değerlendiren Nazlı Ilıcak, Başbuğ'un bu süreçte bir anlamda olayların üstünü örttüğünü söyledi. Başından sonuna kadar AK Parti ve cemaatin hedef alındığını öne süren Ilıcak, cemaate dokunanın yanmadığını, yananın cemaati mazeret olarak gösterdiğini söyledi.

  GÜLEN DÖNERSE DAHA BÜYÜK PROVAKASYONLAR OLABİLİR

  Fethullah Gülen'in geri dönüp dönmeyeceğine ilişkin soruyu yanıtlayan Nazlı Ilıcak, Ergenekon ve benzer olayları kastederek şunları söyledi, "Kendi morali de çok bozulabilir. Devamlı hedefte. Bu yüzden dönmediğini düşünüyorum. Çok daha büyük provokasyonlar tertip edebilirler" dedi. Ilıcak, hala Ergenekon tertibinin gücünün diri olduğunu düşündüğünü ve MİT olayına ilişkin de şüphelerinin olduğunu dile getirdi. Ilıcak, gelmesini çok arzu ettiğini de söyledi.

  28 ŞUBAT DOSYASI AÇILACAK

  '28 Şubat süreci Gülen cemaatini büyüttü mü?' yönünde gelen bir soruyu Nazlı Ilıcak, 28 Şubat'ın AK Parti'yi güçlendirdiğini, ama cemaatin esas itibariyle yaptığı hizmetlerle güçlendiğini söyledi. Bu sürecin, kaset olaylarının çıkmasının hoca efendiye sempati duyan laik kesimle irtibatın kopmasına neden olduğunu da belirten Ilıcak, 28 Şubat dosyasının açılacağını ve bu konuda çalışmaların olduğunu da söyledi.

  BİR NUMARA GENELKURMAY BAŞKANLARI

  Ergenekon davasının üç yıldır sürdüğünü ve aslında çok uzun süre olmadığını belirten Ilıcak, önümüzdeki üç yıl içinde Ergenekon davasının sonuçlanacağını belirtti. Ergenekon'un bir numarasının sorulduğu Ilıcak, "değişen genelkurmay başkanları gibi geliyor bana" diye cevap verdi. Ilıcak, buna neden olarak da genelkurmay başkanlarının darbe geleneğinden gelerek birbirlerine aktardığını ve bir kinin hayatı ile sınırlı olmayan kurumsallaşmış bir yapı olduğunu ileri sürdü.

  İŞİN UCU BÜYÜKANIT'A ULAŞACAK

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'la 27 Nisan e-muhtırası sonrasında Dolmabahçe Sarayı'nda yaptığı görüşmeye ilişkin korku ve tehdit olabileceği yönünde soru yöneltilen Nazlı Ilıcak, Dolmabahçe konuşmasından bir şey olmaz gibi geldiğini söyledi. Burada tehditvari değil, 'Bunlar senin arkadan da iş çeviriyorlar. Seni de fişliyorlar, seni de dinliyorlar, senin aleyhinde de propaganda yapıyorlar, sen kime dayanarak bu bildirileri yazıyorsun. Seninde arkan boş, seninde kuyunu kazıyorlar' biçiminde de bir uyarı olmuş olabileceğini söyledi. Ilıcak, işin ucunun Yaşar Büyükanıt'a da ulaşacağını belirterek, "O zaten oradan kurtulamayacak" dedi.

  DARBE OLABİLİR

  TSK'da okutulan kitapların Milli Eğitim Bakanlığı'nca belirlenmesi, Genelkurmay Başkanı'nın Milli Savunma Bakanlığı'na bağlanması gerektiğini belirten Ilıcak, yapısal bir değişiklik olmadığı sürece de bugün olmasa bile yine darbe olabileceğini dile getirdi. Tören sonunda Konyaaltı Kaymakamı Bayram Aygün tarafından Ilıcak'a plaket verildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir