Dolar
6.8647
0.0568%
Euro
7.7505
-0.3176%
Altın
1802.75
-0.3576%
Borsa
115793.59
-2.4588%
G. Altın
398.156
-0.1895%
Bitcoin
63438.52
-1.4935%
23ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 23 C

  İlk Cumhurbaşkanı adayı adaylığını açıkladı

  Cumhurbaşkanlığı için ilk aday İzmir'den geldi. İzmirli 58 yaşındaki inşaat mühendisi Burhan Erol aday adaylığını açıkladı.
  • 07.06.2014 - 08:07
  İlk Cumhurbaşkanı adayı adaylığını açıkladı

  İlk Cumhurbaşkanı adayı adaylığını açıkladı #1

  İzmir temasları için kente gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e kartınıveren Burhan Erol, Gül'den de randevu istedi.

  ''VEKİLLERE ADAYLIĞIMI GÖNDERDİM''

  Son günlerde adı cumhurbaşkanlığı için sık sık gündeme gelen siyasilerin yanısıra cumhurbaşkanlığı için ilk aday adayı İzmir'den çıktı. Türk vatandaşı olarak Anayasa'nın verdiği hakkı kullandığını belirten ve aday adayı olan 58 yaşındaki inşaat mühendisi Burhan Erol şunları söyledi: "Anayasa değişikliğine göre 40 yaşını geçmiş sabıkası olmayan her Türk vatandaşı 20 milletvekilinin imzasıyla aday olabiliyor. Vatandaşlık hakkımı kullanarak cumhurbaşkanlığına aday olmak için kartbastırdım. Meclis'teki vekillere de hepsine adaylığımı gönderdim. Kendileriyle bizzat da görüştüm. Sayın CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye grup toplantısında aday adaylığımı dosyamı sundum. Bugün de Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e adaylık kartvizitimi verdim. Aynı zamanda da Suriye problemini seçime kadar çözmek için randevu istedim.”

  ''YAYINLADIĞIM TALEPLERİ OKUDUKLARI ZAMAN OY VERECCEKLER''

  Erol, milletvekillerinden grubu serbest bırakırsa adaylık için imza verecekleri sözü aldığını aktararak, "Ben 7 seneönce bir gazeteye bir ilan verdim. Cumhurbaşkanından vatandaşların beklediği 20 madde şeklinde bir ilandı. Bu 20 maddenin 7 sene içinde 11 maddesi gerçekleştirildi.Geriye 9 madde kaldı. Vatandaşlarım benim yayınladığım talepleri okudukları zaman bana oy vereceklerini düşünüyorum" diye konuştu. 

  Şansının seçimlerde yüksek olacağını ifade eden Erol, AK Parti'den yüzde 15, diğer partilerden de büyük destek olacağını belirtti.

  "VEKİLLER ÇATI ADAY OLARAK BENİ GÖSTERİYORLAR"

  Erol, "Beni tanıyan vekiller Kılıçdaroğlu'na 'Eğer çatı aday arıyorsak, seçimin kazanmasını istiyorsak adayımız Burhan Erol' diyorlar. Dolayısıyla seçime 2-3 gün kala seçilmeyeceğim konusunda bana imza veren vekiller çekilmemi söylerlerse çekilmeye de razıyım" dedi. 

  ''YURTTA SULH CİHANDA SULH İÇİN...''

  Bir parti kurmanın ve organize etmek çok uzun zaman alacağı için cumhurbaşkanlığına aday olmaya karar verdiğini belirten Erol, şöyle devam etti: "Türkiye'nin önündeki 2 yıllık süreçte o kadar çok yapılması gereken şey var ki, bunlardan en önemlisi de Suriye meselesini bölge ve dünya güvenliğini kapsayacak şekilde çözülmesi. Bu açıdan da yeni MİT yasası da çıktı. Cumhurbaşkanlığını yetkileri düşünüldüğünde yurtta sulh dünyada sulhun sağlanması için ya benim Cumhurbaşkanı danışmanı olmam ya da Cumhurbaşkanı olmam gerektiğini düşünüyorum."

  Görüş Bildir